SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

KAYSERİSPOR’u geçen yıl şampiyon yapan Cüneyt Dumlupınar’ı teknik direktörlüğe getiren Karşıyaka, bu defa da 2010-11 sezonunda Kayserispor’da oynayan Gürcü stoper Aleksandr Amisulashvili’yle de anlaştı.

İzmir’e bugün gelen 33 yaşındaki futbolcu, 1+1 yıllık sözleşmeye imza attı. Kayserispor formasıyla Süper Lig’de 21 maçta görev yapan oyuncu, Rusya’da Krasnodar ve Krylia Sovyetov, Azerbaycan’da ise İnter Bakü formalarını da giydi. Amisulashvili, ülkesinin milli takımında da oynuyor.

Kayserispor’dan daha önce Mehmet Eren ve Çağlar Birinci’ye imza attıran Karşıyaka, ayrıca aynı takımın santrforu Mert Nobre ve stoper Sereno Fonseca’yla da anlaşma zemini arıyor. Parasal konularda uzlaşma sağlanan Nobre’nin, futbol takımının destekçisi Erdal Acar’la dün bir telefon görüşmesi yaptığı öğrenildi. Türkiye’de Fenerbahçe’yle 2, Beşiktaş’la 1 şampiyonluk yaşayan Nobre’nin Karşıyaka’nın davetini beklediği belirtildi.

Kayserispor’un forveti Murat Akın ve orta saha Abdullah Durak’ı da listesine alan Karşıyaka, Gaziosmanpaşaspor’un 21 yaşındaki defans oyuncusu Aykut Güler’i geleceğe yatırım olarak renklerine bağladı.