SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

”Her takımı yenebilecek güçteyiz”

FIBA 19 Yaş Altı Erkekler Dünya Basketbol Şampiyonası'nda yarı finale yükselen 19 Yaş Altı Milli Takım'ın başantrenörü Ömer Uğurata yarı final öncesi iddialı konuştu.

Güncellenme: 19:20, 03/07/2015
”Her takımı yenebilecek güçteyiz”

Yunanistan’ın Girit adasında düzenlenen FIBA 19 Yaş Altı Erkekler Dünya Basketbol Şampiyonası’nda yarı finale yükselen 19 Yaş Altı Milli Takım’ın başantrenörü Ömer Uğurata, her takımı yenebilecek güçte olduklarını söyledi.

Uğurata, çeyrek finalde Avustralya’yı 81-70 mağlup ettikleri maçın ardından yaptığı açıklamada, dünyanın en iyi dört takımı arasına kaldıkları için mutlu olduklarını ifade etti.

Avustralya karşısında çok kolay sayılar yediklerini ancak buna rağmen yarı final bileti aldıklarını dile getiren Uğurata, final için önlerinde sadece 40 dakikanın kaldığına dikkati çekti.

Uğurata, oyuncuların zaman zaman konsantrasyon düşüklüğü yaşasa da kazanma arzularını koruduğunu belirterek, “Dolayısıyla kuvvetli bir enerji ortaya çıkıyor. Yarı finalde kiminle karşılaşacağımızın önemi yok. Önemli olan bizim nasıl basketbol oynayacağımız. Kazanacağımızı umuyorum. Her takımı yenebilecek güçteyiz” diye konuştu.

Türkiye, Hırvatistan-Kanada karşılaşmasının galibiyle yarın yarı finalde karşılaşacak.