SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Hayatının en hızlı milini koş’

Nike, yıldız sporcuların yer aldığı yeni ‘Çok hızlı’ kampanyasıyla, herkesi hayatının en hızlı milini koşmaya davet ediyor.

Güncellenme: 10:15, 03/07/2015
‘Hayatının en hızlı milini koş’

Nike, ‘Çok Hızlı' kampanyasıyla dünyanın en hızlı sporcularını bir araya getirdi. Kobe Bryant, Serena Williams, Michael Johnson, Shelly-Ann Fraser-Pryce gibi sporcuların yer aldığı reklam filmi, koşuculara bu yaz yarışlarda veya antrenmanlarda en iyi derecelerini yapmaları için ilham vermeyi amaçlıyor.

Filmin yönetmenliğini Chappelle Show'un yaratıcılarından Neal Brennan gerçekleştirdi. Reklam filminde, tenis kortlarının yıldızı Serena Williams, dünyanın en hızlı adamlarından biri olan Michael Johnson, dünyanın en hızlı kadını Shelly-Ann Fraser-Pryce, dünyanın en hızlı reklam yıldızı Kobe Bryant, dünyaca ünlü sihirbaz David Blaine ve hızıyla ünlü çizgi film karakteri Road Runner kısa rollerle dikkat çekerken, önde gelen koşucuların favorisi Nike Zoom Air Elite baş rollerden birisini oynuyor.

Bu sporcuların birçoğu antrenmanlarda, yarışmalarda ve maçlarda Zoom Air teknolojisini kullanıyor. Her seviyedeki sporcu kendi hızını optimize edebilir. Bu bazen yüksek tempolu bir tenis maçında bir vuruştan bir vuruşa hızla hareket etmek, bir futbol maçında hızlı yan koşular yapmak veya basketbol sahasında hız patlamaları gerçekleştirmek anlamına gelebilir.

Kobe Bryant, basketbol salonunda hızın önemini, ‘Hızlı olmak savunma yapan kisiyi bir noktaya çivilemenizi veya hücum oyuncusunu olması gereken noktaya gelmesine izin vermenizi sağlayabilir'diyerek açıklıyor.

Shelly-Ann Fraser-Pryce ise, “Benim antrenmanımın temeli hızdır. Antrenmanda 300 metrelik tekrarlar koşuyor olsam da, ağırlık çalışıyor olsam da hızı düşünürüm. Her şeyi çok hızlı yapmaya çalışıyorum çünkü antrenmanda ne kadar hızlı olabilirseniz, bir koşucu olarak bu sizin için o kadar iyi olur” dedi.