SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’da neler oluyor?

3 Temmuz 2015

Galatasaray’da yönetim ve teknik heyet çalışmalara start verdi. Artık hem transferde hem de kulüp yapısında yol haritası netleşiyor. Futbolda her şey ikinci kamp döneminde belirginleşecek. Milli takımlarda bulunan oyuncular ve özel izinli olanlar da takıma katılınca Hamza Hoca hangi isimleri takım içinde nasıl kullanacağına karar verecek. Şu aşırı ülke iznini (!) kullanan Melo da 2. dönemde takıma dönecek. Sürpriz isimler forma kapma şansına sahip olabilecek.

Furkan gibi, Sinan Gümüş gibi… Transferin hatları da iyice ortaya çıktı. Podolski'de artık son dokunuşlara geçildi. Oyuncu da Galatasaray'a gelebilmek için fedakarlık yapıyor ve Arsen Wenger'e baskı oluşturuyor. Bu transferde kulübün şansı oyuncunun kontratının bitecek olması. Podolski'nin imzası sonrasında orta sahaya ve sol beke bir yabancı daha alınacak. Asıl sürpriz transfer ise hücum hattına olacak. Yönetim, Avrupa piyasasından genç bir yıldız adayını, ön bölgede santrfor görevi üstlenecek bir yabancıyı kadroya katma çabasında.

Kulüp içi sıkıntılar

Yönetimin tek derdi transfer değil tabii ki. Kulüp içinde kökten yapılanmalara da gidiliyor. Dursun Özbek, Yarsuvat döneminde boş oturmamış kulübün nasıl yönetildiğinin fotoğrafını çekmiş. Bugüne kadar yapılan yanlışları, keyfi ve gereksiz harcamaları, şişkin ama yetersiz kadroları gözden geçiriyor. Genel Sekreter Fatih İşbecer'le birlikte radikal hamleler yapılıyor.

Bünyede kanıksanmış, ama durağan ve yetersiz bazı birimlere müdahaleler geliyor. Amaç yapı içindeki “uyuyan tortu”yu temizlemek. Bazı birimleri daha etkili, çağdaş ve verimli pozisyona getirebilmek. Dördüncü yıldızın takıldığı yeni dönemde, bu başarının getirisini yakalayabilecek bir imaja sahip Galatasaray yaratmak. Özbek ve yönetimi bu yöndeki çalışmalarını yetki kongresinde üyelerle de paylaşacak. Sonuçta hem sahada hem masada sarı-kırmızılı dünya çifte şampiyonluğun üzerine koymak adına mücadele veriyor.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek