SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

amkspor.com / DIŞ HABERLER

Galatasaray’ın transfer listesinde yer alan Lukas Podolski ile ilgili sürpriz bir isimden değerlendirme geldi. Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın eski teknik direktörü Cristoph Daum, Alman golcünün Galatasaray’a transfer olması gerektiğini söyledi.

Podolski”nin menajerinden gelen, “Wenger ile görüştük. Arsenal’den ayrılmaya karar verdik” şeklindeki açıklaması ardından Galatasaray’ın temaslara başlaması beklenirken, Daum’dan da bu transfere onay geldi. Podolski’nin Türkiye’de kendisini evinde hissedeceğini söyleyen Daum “Çok sıcakkanlı bir ülke… Alışma süreci oldukça kısa sürer. Herkes ona yardımcı olmak için elinden geleni yapar. Günlük hayatında hiç yabancılık çekmez” dedi.

Galatasaray’ın Podolski’ye, Podolski’nin de Galatasaray’a ihtiyacı olduğunu da sözlerine ekleyen Daum “Galatasaray’a gitmeli. Harika bir eşleşme olur. Podolski Arsenal ve Bayern Münih’te şansını denedi. Galatasaray’a gitmesi kariyerinde düşüş yaşadığı anlamına gelmez. Şampiyonlar Ligi’ne en çok katılan takımlardan birine transfer olacak. Üstelik Avrupa’da büyük hedefleri olan bir takım Galatasaray” değerlendirmesinde bulundu.

Yayınlanma Tarihi:15:32,