SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

BGD, Frazee’yi transfer etti

Türkiye Kadınlar Basketbol Süper Ligi'nin yeni takımlarından Basketbolu Geliştirenler Derneği (BGD), geçen sezon Orduspor'da oynayan Megan Frazee'yi transfer etti.

Güncellenme: 18:02, 03/07/2015
BGD, Frazee’yi transfer etti

Türkiye Basketbol Federasyonu’ndan yapılan açıklamaya göre, İstanbul temsilcisi, Lindsay Harding, Marija Rezan ve Alex Bentley’den sonra dördüncü yabancı oyuncu olarak 2014-2015 sezonunda Orduspor’da forma giyen Frazee’yi kadrosuna kattı.

Geçen sezon Orduspor’da 18 sayı, 8,5 ribaund, 1,6 asist ortalamasıyla oynayan 28 yaşındaki ABD’li oyuncu, daha önce İsrail’in Ramat Hasharon, Samsun Canik Belediyesi, Polonya’nın CCC Palkowice ve BOTAŞ Spor formaları giydi.

Açıklamada, Frazee’nin 1 Kasım’dan itibaren yeni takımına katılacağı bildirildi. BGD Antrenörü Erdal Yeğin, Megan’ın kulüp yapısına uyan, çok iyi bir skorer, sorunsuz ve kendini kanıtlamış bir sporcu olduğunu belirterek, “Avrupa’nın en önemli iki liginden biri olan yeni adıyla Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde daha önce de oynamış olması ve bu ligde yer alan sporcuları tanıması nedeniyle, bir sonraki sezon Avrupa kupalarında yer alma hedefimiz doğrultusunda takımımıza çok büyük katkısı olacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.