SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sezon başında adı üç büyükler de dahil olmak üzere birçok takımla anılan Ahmet İlhan Özek, Çaykur Rizespor’a imza attı.

Takımının bugün gerçekleştirdiği antrenmanın ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Ahmet İlhan, hayatının ilk transferini gerçekleştirmiş kadar heyecanlı olduğunu ve Çaykur Rizespor’da bulunmaktan dolayı mutlu olduğunu belirtti. Yeşil-mavili takımı tercih etmesindeki en büyük etkenin teknik direktör Hikmet Karaman olduğunun altını çizen Ahmet İlhan Özek, “Manisaspor’a transfer olduğumda Hikmet hocam sayesinde çok iyi yerlere geldim. Hocamın benim üzerimde çok emeği var” dedi.

Transfer döneminde birçok takımla görüştüğünü vurgulayan Ahmet İlhan, “Fenerbehçe de olmak üzere birçok takımdan transfer teklifi almıştım. Görüşmeler yaptım ama ben hocama büyük takımlar olmazsa Çaykur Rizespor’a geleceğime söz vermiştim. Sözümü tutarak 3 yıllık sözleşme imzaladım. Artık Rize’deyim ve başarılı olmak için çok çalışacağım” diye konuştu.

Çaykur Rizespor deplasmanlarında geçmiş yıllarda hep taraftarın kendisine ilgi gösterdiğinin kaydeden Ahmet İlhan, “Taraftarlar imza attıktan sonra da bana sosyal medyadan çok güzel şeyler yazdılar. Bu da beni ayrı sevindirdi. Karadeniz insanını seviyorum. Çok sıcak ve cana yakın oluyorlar. Taraftarlarımız ile birlikte çok iyi bir dayanışma içerisinde olacağımıza inanıyorum” ifadelerini kullandı.