SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Adnan Aybaba’ya büyük şok

Spor yorumcusu Adnan Aybaba’nın şirketi Rode Petrol Kimya mali sıkıntıya girince mahkemenin yolunu tuttu. Mahkeme, iflas erteleme talep eden şirket için tedbir kararı verdi; iki kişiyi kayyum olarak atadı.

Güncellenme: 12:29, 03/07/2015
Adnan Aybaba’ya büyük şok

İstanbul Ticaret Odası kayıtlarına göre 12.5 milyon lira sermayeli şirketin tek ortağı Adnan Menderes Aybaba. Bir süre önce mali dengesi bozulan ve borca batık duruma gelen Rode Petrol Kimya Depolama ve Lojistik San. Tic. Limited Şti. için iflas erteleme başvurusu Bakırköy 6. Asliye Ticaret Mahkemesi'ne yapıldı.

ŞİRKET BORCA BATIK Dava başvuru dilekçesinde şirketin borca batık konuma geldiği, ancak iflas erteleme kararı verilmesi durumunda mali yapının düzeltilebileceği kaydedildi. Mahkeme şirket için ara kararını geçtiğimiz 18 Haziran günü verdi. Alınan kararda şirket için tedbir kararı verildi. Bu kararla birlikte şirket, icra takiplerine karşı korumaya alınmış oldu.

MAHKEME İKİ KAYYUM ATADI Tedbir kararı ile birlikte şirkete iki de kayyum atandı. Şirket faaliyetleri, ataması yapılan kayyumlar tarafından denetlenecek. Şirketin dava dosyası ile ilgili ilk duruşma ise 17 Eylül günü yapılacak.

AYBABA 2 YIL ÖNCE DEVRALDI İTO kayıtlarına göre ‘akaryakıt' meslek grubunda yer alan şirketin faaliyet konuları arasında petrol ve petrol ürünleri ticareti ile depolama faaliyetleri bulunuyor. Edinilen bilgilere göre Rode Petrol akaryakıt ithalat ve ihracatı yapıyor. Ticaret sicil kayıtlarına göre 2011'de kurulan şirketin ilk kurucuları farklı iki isim. Daha önce merkez adresi Tuzla'da bulunan şirkete ortaklık yapısı da 2013 yılında değişti. Adnan Aybaba'nın şirketin yeni sahibi olarak kayıtlara girmesinden sonra merkez adres İstanbul Esenyurt Sanayi Mahallesi olarak değişti.

Hürriyet

Yayınlanma Tarihi:12:28,