SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Teknik Direktör Ersun Yanal’la anlaşarak yollarını ayıran Trabzonspor, yeni sezonun ilk antrenmanını salonda gerçekleştirdi. Bordo mavili futbolcular daha önce verilen program dahilinde kuvvet çalışması yaptı.

Trabzonspor’da sağlık kontrolleri ve testlerin ardından yeni sezonun ilk antrenmanı bu sabah salonda gerçekleştirildi.

İzinli olan futbolcuların katılmadığı antrenmanda, teknik kadrodan kimse de yer almadı. Bordo mavililer yaklaşık bir saatlik kuvvet çalışmasıyla antrenmanı tamamladı.

KAMP YARIN BAŞLIYOR

Trabzonspor, yeni sezon hazırlıklarının ilk etabı için yarın Hollanda’ya gidecek. Trabzon’dan özel uçakla Almanya’nın Düsseldorf kentine gidecek olan bordo mavililer, buradan karayoluyla Hollanda’nın Arnhem kenti yakınlarında kamp yapacakları otele geçecek. Bordo mavililerin yarın akşam Hollanda’da ilk antrenmanını yapması bekleniyor. Trabzonspor, 14 Temmuz’a kadar burada çalışmalarını sürdürdükten sonra UEFA Avrupa Ligi ön eleme maçı için Trabzon’a dönecek.

ESKİ HUKUK KURULU ÜYESİNDEN AÇIKLAMA

Trabzonspor’da bir dönem Hukuk Kurulu üyeliği yapan ve ardından istifa eden Avukat Nusret Yılmaz, Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu’nun dünkü basın toplantısında kendisi hakkında kullandığı ifadelere yanıt verdi. Yılmaz, “Demirören federasyonu döneminde talimatlar ve kurullar değiştirilmiş, hazırlanan raporla şike aklanmaya çalışılmıştır. Şikeyle emekleri gaspedenler korunmuş, hatta ödüllendirilmiştir. Şike faaliyetleri örtülmeye çalışılmış, bununla da övgü beklenmiştir. Trabzonspor başkanlık makamını işgal eden İbrahim Hacıosmanoğlu ise, bütün söylemlerinin aksine bu federasyona destek vermiştir. Kendisinin ‘namus davası’ olarak adlandırdığı davada, ödeme yoluyla ikna edilmiş olmayı tercih etmiştir. Demirören federasyonuna verdiği desteğin, hukuki süreçte kulübümüzün karşısına çıkması kaçınılmazdır” dedi.