SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sağlam: “Şehrin beklentilerinin farkındayız”

Bursaspor’un teknik direktörü Ertuğrul Sağlam, ilk antrenman öncesi basın mensuplarına yeni sezonla ilgili açıklamada bulundu.

Güncellenme: 20:08, 02/07/2015
Sağlam: “Şehrin beklentilerinin farkındayız”

Yeni sezon öncesinde taraftara mesajlar veren Ertuğrul Sağlam, “2015-2016 sezonu için bugün Allah'ın izni ile başlangıcımızı yaptık. Yeni sezon hem Türk futboluna, hem de Bursaspor'a hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Allah inşallah, sıkıntı yaşatmadan, kazasız, belasız, sakatlık olmadan güzel başarılarla süsleyeceğimiz güzel bir sezon nasip eder bize” dedi.

“MİLLİLERE İZİN VERDİM”

Sezon başlarken takımda eksiklerin olduğunu belirten Sağlam, “Milli oyuncularımızın sayısı bir hayli fazla. Bu bizim adımıza gurur verici ve güzel bir olay. Bu arkadaşlara Pazartesi akşamına kadar izin verdim. Çünkü diğer arkadaşlarından 10 gün daha fazla çalıştılar ve 10 gün sonra izne başladılar. Onlara 4 gün daha ekstra izin verdik. Tabii gönül isterdi ki daha fazla izin verelim ama bizi de bekleyen yoğun bir hazırlık dönemi ve çok sıkı bir sezon var” şeklinde konuştu.

İKİNCİ KAMP ALMANYA'DA

İki haftalık dönemde Bursa’da çalışacaklarını açıklayan Ertuğrul Sağlam, bayram izninden sonra da Almanya’nın Bielefeld kentine geçeceklerini ifade ederek, “Buradaki çalışmalar yoğun geçecek. Adaptasyonla ilk dönem geçerken, daha sonra tempoyu artırıp yoğun geçecek sezona fiziksel olarak takımımızı hazırlayacağız. İkinci etap çalışmalarımızı ise hazırlık maçları ile süsleyeceğiz. Daha sonra da 8 Ağustos'ta Galatasaray’la Süper Kupa maçı oynayacağız” diye konuştu. Hazırlıkların yanında takıma takviye çalışmalarının da devam ettiğini vurgulayan Sağlam, şunları söyledi:

“Bugün de yeni bir arkadaşımız takımımıza katıldı. Çek Milli Takımı’nın santrforu Tomas Necid’le mukavelemizi imzaladık. İnşallah onun için de hayırlı olur. Güzel bir sezon geçirir ve bizim beklentilerimize de cevap verir. Transferlerimiz devam edecek. Bu sene takımımıza direkt uyum sağlayacağına inandığımız kaliteli oyuncularla takımımızı destekliyoruz. İnşallah bu kalitede, hatta daha da kaliteli arkadaşlarla bu takviyeleri yapacağız.”

“BURSASPOR'A DÖNMEK GÜZEL”

Bursaspor olarak ülke futbol kamuoyu ve Bursa'nın kendilerinden ne beklediğinin farkında olduklarını ve bu beklentilere karşılık vermek için çok çalışacaklarını belirten Ertuğrul Sağlam, yeniden Bursaspor'a dönmesi ile ilgili soruya da, “Çok güzel bir duygu, daha öncede söyledim. Biz Bursa şehrinden uzaklaşmadık. Aradan geçen zamanda, özellikle anlaşma imzaladıktan sonra taraftarlarımızı halkımızın gösterdiği ilgi, sevgi, saygı onların da bizden uzaklaşmadıklarını gösterdi. Bu bizi çok sevindirdi, mutlu etti. Aynı zamanda biraz daha sorumluluğumuzu artırdı. Bizi bu kadar seven, bu kadar inanan ve bu kadar güvenen insanların tabii bir beklentileri var bizden. Bu beklentiye cevap vereceğiz. Kesinlikle akıllarında en ufak bir şüphe olmasın, onları tekrar mutlu edeceğiz” yanıtını verdi.

Yayınlanma Tarihi:20:03,