SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Rosicky bizi bizden daha iyi biliyor!

Arsenal’in 34 yaşındaki oyuncusu Tomas Rosicky, “Türk Milli Takımı’nın bir futbol tarzı yok. O yüzden sizi rahat yendik” ifadesini kullanırken, Arda Turan’a da övgüler yağdırdı.

Güncellenme: 08:33, 02/07/2015
Rosicky bizi bizden daha iyi biliyor!

İngiliz devi Arsenal'in sponsoru Puma'nın “Powered by Fans” sloganıyla gerçekleştirdiği yeni sezon forma tanıtımında Londra'da bir araya geldiğimiz Tomas Rosicky, Euro 2016 elemelerinde aynı grupta mücadele ettikleri Türkiye hakkında Hürriyet'e konuştu.

TÜRKİYE'NİN EURO 2016 ŞANSI NEDİR?

Kağıt üstünde iyi takımsınız. Önemli futbolcularınız var ama oyun planınız yok. İstanbul'daki maçta golü erken bulmanıza rağmen kendi oyunumuzdan kopmayıp kazandık. Türkiye'nin futbol tarzı olmadığı fikrindeyim.

Mesut Özil hakkında neler söylersin?

Mesut'un oyun stiline bayılıyorum. Doğru zamanda doğru yere topu göndermek konusunda tam bir uzman. Onu savunmak gerçekten çok zor.

9 yıldır Arsenal'de oynuyorsun. Burada yaşadığın unutulmaz 3 anı söyler misin? FA Cup zaferi benim için ilk sırada. İkincisi Tottenham'a geçen yıl ligde attığım gol. Barnet maçıyla sahalara dönmek de unutulmazlarım arasında yer alıyor.

ARDA FARK YARATIYOR

Beğendiğin bir Türk futbolcu var mı?

Arda Turan gerçekten özel bir futbolcu. Teknik, topla buluştuğunda sürpriz işler yapabiliyor. Gerçekten çok yetenekli ve fark yaratan bir oyuncu.

Sivok ve Kadlec'in Türkiye'de oynaması sebebiyle maçları izliyorum. Milan Baros'un G.Saray forması giydiği dönemden bu yana Türkiye ligini hayranlıkla takip ediyorum.

İKİ TÜRK KULÜBÜNDEN TEKLİF ALDIM

Türk kulüplerinden teklif aldın mı?

İki büyük Türk kulübü bana ciddi tekliflerde bulundu ancak şu anda isim vermem şık bir hareket olmayacaktır. Sonuçta buradayım ve hâlen Arsenal için forma giyiyorum.