SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray da Arda’yı istiyor!

Barcelona Yönetimi’nin teklifini kabul eden milli yıldız transfer yasağından dolayı 6 ay G.Saray’da oynama talebinde bulundu. AMK’ya konuşan sarı-kırmızılı ekibin hocası, “Bu girişimden haberimiz yok. Ancak onun gibisini kim istemez” dedi.

Güncellenme: 07:25, 02/07/2015
Galatasaray da Arda’yı istiyor!

BAHADIR ÇOKİŞLER / AMKSPOR

Galatasaray ile Arda Turan birlikteliği kısa bir süre de olsa yeniden gerçekleşebilir. Atletico Madrid ile yollarını ayırma kararını alan milli yıldızın gideceği kulüp yarın belli olacak. Favori takım Barcelona olarak gözüküyor. Ancak Arda'nın transferiyle ilgili sarı-kırmızılı camiayı heyecanlandıracak iddia İspanya'dan geldi. Barça'ya yakınlığıyla bilinen El Mundo Deportivo gazetesi, teklife ‘evet' diyen Türk yıldızın bordo-mavililerin transfer yasağından dolayı kulüp yönetimine ilk altı ayını G.Saray'da oynamak istediğini ilettiğini yazdı. Finansal Fair Play nedeniyle ceza alan Barcelona'nın imza attırdığı oyuncuları Ocak 2016'ya kadar oynatamayacak.

35 MİLYON EURO’YA BİTTİ

Arda Turan'ın transfer görüşmesinde Ocak 2016'ya kadar Barça'nın yedek takımıyla idman yapmaktansa Galatasaray'da bir devre oynayıp İspanya'ya hazır dönme talebini öne sürdüğü kaydedildi. Konuyla ilgili AMK'ya konuşan Hamza Hamzaoğlu yıldız futbolcunun dönüşüne yeşil ışık yaktı. Başarılı teknik adam “Böyle bir girişim oldu mu bilmiyorum? Ama Arda gibi bir futbolcuyu hangi teknik adam istemez ki… Eğer geri dönecekse, kiralık da olsa ona kapılarımız sonuna kadar açık” yorumunu yaptı. Yönetimin de böyle bir dönüşe sıcak baktığı öğrenildi. El Mundo Deportivo'ya göre Barça, Arda'nın transferine 35 milyon Euro ödeyecek.