SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fernandao, Şener Özbayraklı ve Simon Kjaer’i transfer eden Fenerbahçe, esas büyük bombayı patlatmak üzere harekete geçti.

Başkan Aziz Yıldırım’ın bizzat ilgilendiği transfer çalışmaları doğrultusunda, Manchester United’ın yıldız oyuncusu Robin van Persie’nin menajeri Cornelis Jacobus Vos, dün İstanbul’a geldi. Kadıköy’de lüks bir otele yerleşen Jacobus Vos, sabah saatlerinde Fenerbahçe Kulübü’ne giderek sarı lacivertli yöneticilerle bir araya geldi.

Manchester United Kulübü, teknik direktör Luis van Gaal’in gözden çıkardığı Robin van Persie’yi bir an önce elden çıkarmayı hedefliyor. Bunun nedeni ise Hollandalı golcüye 1 yıl için ödenmesi gereken 10 milyon sterlin. İngiliz devinin yöneticileri ünlü golcüyü mümkün olan en uygun koşullarda gönderip, en azından bu parayı ödemekten kurtulmayı hedefliyor.

BEŞİKTAŞ DA İSTİYOR Diğer taraftan Hollandalı futbolcu ile Beşiktaş’ın da ciddi şekilde ilgilendiği ifade edildi. Demba Ba’nın yerini en az onun kadar kaliteli bir golcüyle doldurmayı planlayan siyah beyazlı yönetim, Senegalli futbolcunun satışından elde ettiği 13 milyon Euro’yu bu transferde kullanacak.

Hürriyet