SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

ALİ CAN YAYCILI / AMK SPOR 

Tarih: 26 Aralık 2004

‘Hint okyanusu felaketi’ olarak hatırladığımız 9 büyüklüğünde deprem ve ardından da tsunami meydana geldi.

Bu ‘felaket’ten en çok etkilenen ülke Endonezya’ydı. Onu Sri Lanka, Hindistan ve Tayland izledi.

PPPP

Maalesef hatıralarımıza kazınan bu kötü olaylarda resmi olmayan rakamlara göre 250 binden fazla insan hayatını kaybetti.

Tabii ki o olayı hiçbir zaman unutmayacağız ancak futbol dünyasının asla hafızalarından çıkmayacak bir isim vardı orada… MARTUNIS

2004 yılındaki felakette henüz daha 7 yaşında olan ve tsunamide annesini, iki kardeşini ve yaşadıkları evi kaybeden Martunis, arama çalışmaları sırasında ıssız bir sahilde Kanadalı kurtarma ekiplerince bulunmuştu.

Bir palmiye ağacına tutunarak ve su birikintisinden sıvı ihtiyacını gidererek 19 gün yaşamayı başaran Martunis, kurtarıldığı sırada üzerinde olan Rui Costa forması ile akıllarda yer edinmişti.

44444

Luis Felipe Scolari’nin Portekiz Milli Takım forması gönderdiği geçen yıl da Cristiano Ronaldo’dan kargo ile Real Madrid forması ile ‘mucize çocuk’ şimdiler de o hayalini kurduğu ‘futbolculuk’ yolunda CR7’nin izinden gidiyor…

Portekiz Ligi’nin ünlü ekibi Sporting Lisbon, 18 yaşındaki Martunis’i akademisine dahil etti.

‘Burada olmak harika, bu kulüp benim hayallerim gerçek oldu' diyen Martunis'in mutluluğu gözlerinden okundu…

Ona verilen bu şans, belki annesini ve kardeşlerini geri getirmeyecek ancak Sporting Lisbon Kulübü'nün bu davranışı umarım ki dünyadaki tüm takımlara biraz olsun örnek olur.

ÇOCUK1 ÇOCUK2 ÇOCUKK