SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tepkiyle değişen plan

Galatasaray’ın çifte kupalı sezonunun ardından transferde pasif kaldığı algısı taraftarların tepkisine sebep verirken, aynı dönemde Fenerbahçe'nin flaş hamlelere girişmesi adeta tuz biber oldu. Bilal Kısa, Sabri ve Aydın Yılmaz ile ilgili gelişmelere gösterilen büyük reaksiyon sonucu şimdi sarı kırmızılı ekibin yönetimi yeniden bir transfer planı yapmaya hazırlanıyor.

Belli oldu ki sezon bittiğinde Galatasaray'ın aklında mevcut kadroyu koruyup, fazla para harcamadan 1-2 oyuncu katmak vardı. Bu yüzden Bilal, Niasse gibi isimler gündeme alındı. Aslında bu bir ölçüde mantıklı karşılanabilir. Şampiyon olan kadro yeterli olarak düşünülerek, her kulübün büyük borçlar altına girdiği bir dönemde ekstra maliyete girmemek makul bir anlayış.

Taraftarın bu konuda yönetimden daha geniş düşündüğünü kabul etmek gerekir. Mevcut kadronun Şampiyonlar Ligi'nde ve güçlenen Fenerbahçe karşısında başarılı olması zor gözüküyor. Şimdi bakış açısı biraz değişti, daha üst düzey futbolculara teklifler götürüldü. Burada ismi geçenlerden Podolski ve Huntelaar transferleri önemli. Özellikle Podolski oynadığı mevki itibariyle büyük bir açığı kapatabilecek yetenekte. Köln'de Türk mahallesinde yetişen golcü oyuncu kolay uyum sağlayabilecek potansiyele sahip.

Bahsi geçen yıldız isimler kadroya katılsa bile savunmanın güçlendirilmesi gerektiği açık. Muslera'nın müthiş bir yıl geçirdiğini herkes kabul ediyor. Lakin bu aynı zamanda Uruguaylı kalecinin kariyerinde en çok gol yediği sezon oldu. Acilen defansa takviye yapılmazsa, Muslera faktörüne rağmen Galatasaray büyük sıkıntı yaşayabilir.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek