SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Medicana Sivasspor’da geçen yıl profesyonel sözleşme imzaladığı 21 yaşındaki alt yapı oyuncusu Fatih Çiplak, yeni sezonda iddialı olduğunu, devamlı forma şansı bulmak için çok çalışacağını söyledi.

Geçen yıl profesyonelliğe geçtikten sonra sol bekte Ziya Erdal’ın sakatlığı döneminde forma şansı bulan Fatih, performansı ile beğeni kazandı. Genç yetenek, gelecek sezonda da takımın istikrarlı isimlerinden biri olmak istediğini söyledi. Daha öğreneceği çok şeyin olduğunu dile getiren Fatih, şöyle konuştu:

“Büyük bir kulüpte futbol oynamak, tecrübeli isimlerle çalışmak gerçekten çok gurur verici. Özellikle hocamız Sergen Yalçın’ın tecrübelerinden faydalanacağım. Bu sezon daha çok çalışıp takımıma faydalı olacağım. Buna inanıyorum ve kendime güveniyorum. İnşallah yeni sezonda çok iyi işler yapıp takım olarak hedefimize ulaşacağız. Ben çıktığım her maçta takımıma faydalı olabilmek, elimden gelen tüm mücadeleyi sergilemek için sahada olacağım.”

‘HEDEFLERİM VAR’

Fatih, yeni sezonda hedefleri olduğunu dile getirirken de şunları söyledi:

“Çok başarılı bir futbolcu olmak istiyorum. Takımdaki ağabeylerim sayesinde, hocamızın sayesinde, onların tecrübelerinden yararlanarak kendimi daha iyi bir noktaya taşıyacağım. Sezon hazırlıklarının başlamasını sabırsızlıkla bekliyorum.