SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

amkspor.com / DIŞ HABERLER

Geçtiğimiz sezon başında Bayern Münih’ten transfer edilen Xerdan Shaqiri’nin Inter macerası kısa sürdü. Teknik direktör Roberto Mancini’nin kadroda düşünmediği İsviçreli yıldız, İngiltere Premier Lig ekiplerinden Stoke City’ye gitmek üzere…

Mancini’nin bekleneni veremediği için gönderilmesini istediği Shaqiri için teklif yapan Stoke City, Inter ile pazarlıklara başladı. Shaqiri’den zarar etmek istemeyen İtalyan ekibi kapıyı 20 milyon Euro’dan açarken, sıkı pazarlıklar sonucu fiyat 17 milyon Euro’ya indi. Stoke City’nin cazip teklifini kabul eden Inter yönetimi, Shaqiri’nin Premier Lig’e transferini onayladı.

Şimdi gözler ayrılmak istemediğini net bir dille ifade eden Shaqiri ile Stoke City arasında yapılacak görüşmelere çevrildi. 23 yaşındaki yıldızı ikna etmeye çalışacak olan Premier Lig ekibi, oldukça yüksel bir haftalık ücret teklifi yapmaya hazırladı. Mancini ile yıldızı barışmayan Shakiri’nin de yapılacak cazip teklife ‘Evet’ demesi ve anlaşmanın önümüzdeki günlerde sonlanması bekleniyor.

Shaqiri’nin ismi Inter’e gitmeden önce Galatasaray ile de anılmış ancak İsviçreli yıldızın transferinden yüksek maliyeti nedeniyle vazgeçilmişti.

Inter’in 18 milyon Euro vererek kadrosuna kattığı Shaqiri, Serie A’da çıktığı 20 maçta ağları sadece 3 kez sarsabilirken, 2 de asist yapmıştı.