SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal istifa etti. Trabzonspor'da ikinci Ersun Yanal dönemi sona erdi. Bordo-mavili kulüple tecrübeli teknik adam bugün karşılıklı anlaşarak yollarını ayırdı.

İKİNCİ DÖNEMİ KISA SÜRDÜ Bordo mavili kulüpte 2007–2008 sezonunda Ziya Doğan'ın istifa etmesinin ardından 11'inci haftadaki Ankaraspor maçıyla göreve başlayan Ersun Yanal, 2008–2009 sezonunun 29'uncu haftasındaki 3–0'lık Sivasspor mağlubiyetinin ardından görevinden istifa etmişti. Yanal ikinci kez, sözleşmesi feshedilen Vahid Halilhodziç'in yerine 12 Kasım 2014'te bordo-mavili takımın başına geçmişti. Yanal, Trabzonspor'da görev yaptığı ilk dönemde çıktığı 53 lig maçında 26 galibiyet, mağlubiyet, 11 beraberlik elde etmişti. Yanal, ikinci döneminde ise 13 galibiyet, 6 beraberlik ve 6 mağlubiyetlik bir performans ortaya koydu.

8 TRANSFER İSTEDİ AMA Yeni sezon öncesinde Süleyman Hurma'nın Sportif Direktörlük görevine getirilmesinin ardından transfer çalışmalarına başlayan Trabzonspor'da, Teknik Direktör Ersun Yanal, en az 8 takviye yapılmasını, bir çok oyuncunun da gönderilmesini istedi. Ancak bordo-mavililer, gerek finansal sıkıntılar gerekse başka sebepler nedeniyle sadece Stephane M'bia'yı kadrosuna katabildi. Bu durum, Yanal'da büyük rahatsızlık yarattı, rahatsızlığını Trabzonspor kurmaylarıyla da paylaşan tecrübeli hoca bu şartlar altında zirve mücadelesi yapılamayacağını vurguladı.

ÜÇLÜ ZİRVE Trabzon'da bugün öğleden sonra Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu ve Sportif Direktör Süleyman Hurma ile bir araya gelen Ersun Yanal, 8 oyuncu istemesine rağmen sadece bir ismin kadroya katılmasından duyduğu rahatsızlığı tekrar iletti. Kamp devam ederken transferlerin tamamlanacağı sözü verilen Yanal, bundan tatmin olmayınca ipler kopma noktasına geldi.

CONSTANT İSTEĞİ BARDAĞI TAŞIRDI Görüşmenin en can alıcı noktası ise Başkan Hacıosmanoğlu ve Sportif Direktör Hurma'nın Constant'ın kampa götürülmesini istemesi oldu. Disiplinsiz davranışları nedeniyle kadro dışı bıraktığı, daha sonra antrenmanlara çıkmaya başlayan ancak maç kadrosuna alınmayan Constant'ın kesinlikle takımdan gönderilmesini isteyen Yanal, bu konuda geri adım atmadı. Hurma'nın, bu oyuncunun satılabilmesi için takıma alınması gerektiğini ısrarla vurgulamasına rağmen, Yanal'ın, “Kadro dışı bıraktığım bir oyuncuyu tekrar takıma alırsam kariyerimi yıkmış olurum. Constant'ı kampa getirecekseniz ben o kampa gelmem” ifadeleri iplerin tamamen kopmasına neden oldu. Daha sonra karşılıklı olarak yapılan anlaşmanın ardından yolların ayrılmasına karar verildi. Yanal'ın bordo-mavililerden tazminat talebi olmadığı ancak hak edişlerinin kendisine ödeneceği ifade edildi.

5 İSİMLE ÇALIŞTI Trabzonspor'da 26 Mayıs 2013'te başkanlık görevine seçilen İbrahim Hacıosmanoğlu, 5'inci teknik adamla da yollarını ayırmış oldu. Hacıosmanoğlu döneminde Trabzonspor'da Tolunay Kafkas, Mustafa Akçay, Hami Mandıralı, Vahid Halilhodzic ve Ersun Yanal görev yaptı.

İLK ADAY ŞOTA Trabzonspor'da Ersun Yanal'la yolların ayrılmasının ardından ilk aday olarak Şota Arveladze ismi gündeme geldi. Bordo-mavililerin efsane futbolcularından olan Şota ile görüşmelerin devam ettiği belirtildi.

Yayınlanma Tarihi:18:16,