SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Rıza Çalımbay: Arkamdan konuşan nankördür

Rıza Çalımbay, “Bizi sattı” diyen Mersin idman Yurdu yöneticisine fena patladı. AMK'ya konuşan başarılı teknik adam, "Ben hayatım boyunca adam satmadım, satmam. Bu kadar hizmetime rağmen arkamdan konuşuyorlarsa hepsi nankördür” dedi.

Güncellenme: 08:52, 30/06/2015
Rıza Çalımbay: Arkamdan konuşan nankördür

ALİ CAN YAYCILI / AMK SPOR ÖZEL RÖPORTAJ

Sözleşme uzatmasından kısa bir süre sonra Mersin İY'ndaki görevinden kendi isteği ile ayrılan Rıza Çalımbay hakkında Futbol Şube Sorumlusu Ahmet Serttaş, “Kasımpaşa ile anlaştığını biliyorduk. Bahane uydurmasın. Bizi sattı” demişti.

AMK'ya açıklamalarda bulunan Rıza hoca sert yanıt verdi. “Ben hayatım boyunca adam satmadım satmam da. Ben Serttaş'ı aradım açmadı. Benim Mersin takımına yaptığı hizmetlerden sonra bana teşekkür etmek yerine böyle arkamdan konuşuyorlarsa hepsi nankördür. Biz tüm yokluklara rağmen takımı hayal bile edilemeyen noktaya getirdik. Sezon içinde de teklifler geldi, ama reddettim. Transfer yasağı olmasına rağmen görevi kabul ettim” ifadesini kullanan Çalımbay, “O takımı ben kurdum. Bir şartla sözleşme uzattım, ‘Tümoyuncuları tutacaksınız' dedim. Servet Çetin ve Sinan Kaloğlu'nu ayarlayamadılar. ‘Gelmezse gelmesin' dediler. Biri kaptan, diğeri takımın en golcüsü, ihtiyacımız var. Böyle açıklamalar yakışmıyor. Son yaşananlar hırsımı ve heyecanımı iyice tüketince ayrıldım. Benim arkamdan konuşanlar ayıp ediyor. Bu takıma neler kattığımortada. Herkes önce kendine baksın. Bundan sonra tabii ki beni isteyecek takımlarla görüşürüm” diye konuştu.