SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Pereira: İşte benim oyun felsefem

Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörü Pereira, antrenman öncesi futbolcularından neler beklediğini anlattı: 1)Savunmada agresif oynayacağız. 2) Rakibe amansız bir baskı kuracağız. 3) Kalabalık ve hızlı hücum yapacağız. 4) Saliselik zaman kaybı bile olmayacak.

Güncellenme: 08:36, 30/06/2015
Pereira: İşte benim oyun felsefem

AMK SPOR GAZETE

FENERBAHÇE Teknik Direktörü Vitor Pereira, dünkü antrenmandan önce oyuncularıyla toplantı yaptı. Sözlerine “İşte benim futbol felsefem” diye başlayan Portekizli teknik adam ardından da “Net bir oyun görüşüm var. Savunmada çok agresif bir takım oluşturacağız. Toplu savunma ve bütün takımın aynı anda şiddetli pres yapması bizim vazgeçilmemiz olacak. Topu kapıncıya kadar büyük bir şiddetle baskımızı sürdüreceğiz. Topu kaptırdığımız zaman çok hızlı reaksiyon göstereceğiz. Topun olduğu yere baskı yapacağız. Topu kaptığımız an itibaren çok hızlı hücuma çıkacağız. Kalabalık oyuncu grubuyla ve çok adamla ı hücum edeceğiz. Saliselik zaman kayıplarını bile kabul etmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

ÇOK AZ ZAMANIMIZ KALDI

PEREİRA şu anda genç bir oyuncu grubuyla çalıştıklarını da belirtti ve “A takıma taşıyacağımız isimlerini bulma çabası göstermeye çalışıyoruz. Oyun anlayışımızı onlara da ezberletmeye gayret gösteriyoruz.Ekibimle en iyi Fenerbahçe'yi ortaya koymak için çalışma içindeyiz. Milli oyuncuları bekliyoruz. Onlar da geldikten sonra hem oyun karakterimizi hem de taktik anlayışımızı daha iyi ortaya koyacağız. Çok az zamanınız kaldı. Şampiyonlar Ligi ön elemesinde güçlü bir rakiple oynayacağımızı biliyoruz. Hazırlık maçlarımızda takımın durumunu görme şansımız olacak. Maç ritmi kazanmak için mümkün olduğu kadar çok maç yapacağız. 28 Temmuz'da Şampiyonlar Ligi ön eleme maçına hazır olmamız gerekiyor” dedi.

Yayınlanma Tarihi:08:29,