SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’ın eski futbolcusu ve antrenörü Hasan Şaş, Fenerbahçe’nin yeni transferi Fernandao’ya övgüler yağdırdı.

Hasan Şaş, yılın transferi olarak adlandırdığı Brezilyalı golcü ile ilgili “Fernandao onsekiz içinde çok etkili bir oyuncu. İçerideki maçlarda seyirci desteğiyle beraber tutulması zor olur. Dışarıdaki maçlarda biraz ağır kalabilir. Sow ve Emenike ile zaman zaman değişken oynayabilir. Fernandao transferi bu sezonun en iyi transferi” dedi.

Fernandao’nun gelişinin özelli Diego’yu rahatlatacağını vurgulayan Hasan Şaş “Diego’nun paslaşacağı oyuncu kimdi? Onsekizin içinde oyuncu yoktu. Şimdi Fernandao’ya verdiğiniz zaman alma şansınız var. Orayı boşaltma şansınız var. Fernandao’nun ayağı da oldukça iyi. Çok faydalı olacak. Ancak Adriano’nun ismi geçiyor. Luiz Adriano ve Fernandao oynadığı zaman Diego nerede oynayacak? Diego bu iki ismin arkasına koyduğunuzda Pereira’nın sistemine uymuyor” değerlendirmesinde bulundu.

“PODOLSKI RİSKLİ BİR TRANSFER”

Hasan Şaş, Galatasaray’ın transfer politikasını eleştirirken Şampiyonlar Ligi’ne yönelik bir kadro kurulması gerektiğine vurgu yaptı. Şaş, sözlerini şöyle sürdürdü;

“Lukas Podolski, risk taşıyan bir transfer. Sneijder de öyleydi ama Galatasaray’ın taraftarı büyük. Onu harekete geçirecek. Bilal Kısa iyi bir oyuncu ama ilk 11 değil, alternatif için. Galatasaray sonuçta 3 günde 1 maç yapıyor. Olumsuz bakmıyorum. Galatasaray’ın transferleri Bilal Kısa olmamalı. Artık takımı Avrupa’da ileri taşıyacak oyuncular olmalı. Bu kadro yetmez. Podolski top oynamak istiyor mu asıl soru bu. İstiyorsa takımı ileri taşır. Biz teknik heyetteyken Wolfsburg’dan Simon Kjaer’i istemiştik o zaman oluşmamıştı.”

Ntvspor

Yayınlanma Tarihi:13:21,