SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ülker Sports Arena satılıyor mu?

Bu sözleşme yapılırsa Fenerbahçe ile Euroleague için wild card alan Darüşşafaka, Doğuş’a devredilecek Ataşehir'deki salonu kullanacak.

Güncellenme: 08:59, 30/06/2015
Ülker Sports Arena satılıyor mu?

ALİ CAN YAYCILI / AMKSPOR

Fenerbahçe ve Anadolu Efes'ten sonra Pınar Karşıyaka ile Darüşşafaka Doğuş'un da Euroleague için vize almasıyla gündeme bomba gibi bir haber düştü. Ülker ile Fenerbahçe'nin, Ülker Sports Arena'nın devri için Doğuş Grubu ile pazarlık yaptığı iddia edildi. Doğuş'un daha önce yapılan teklife sıcak bakmadığı, Euroleague kuralları gereği en az 5 bin kişilik salonu olması gereken, ancak maçlarını oynadığı Ayhan Şahenk'in kapasitesi 3 bini geçmeyen Darüşşafaka'nın da wild card almasıyla kararını değiştirdiği ileri sürüldü.

SİNAN ERDEM OLMAZ

Darüşşafaka’nın, gruplar arasında anlaşma sağlanması halinde maçlarını Ülker Arena'da oynayacağı öğrenildi. Fenerbahçe'nin de sözleşmeye özel bir madde koyularak, kira bedeli ödemeden aynı salonda mücadele edeceği bildirildi. Sarı-lacivertli takımın, yüksek kira ücreti yüzünden Sinan Erdem'i kesinlikle kullanmak istemediği de ifade edildi. Ülker'in spor sponsorluğundan çekilme kararı yüzünden kulübe çoğu kez maddi katkıda bulunan Ferit Şahenk'in bu anlaşmayı imzalayacağı da belirtildi.

RAKAMLARLA ÜLKER ARENA

Temel atma: Kasım 2009 Açılış: 25 Ocak 2012 Maliyet: 200.000.000 TL Kapasite: 13.800 (Basketbol) – 15.000 (Konser)

Yayınlanma Tarihi:08:17,