SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Basketbol Ligi’ni geçen sezon üçüncü sırada tamamlayan Darüşşafaka Doğuş, THY Avrupa Ligi’ne alınmanın mutluluğunu yaşıyor.

Darüşşafaka Doğuş Basketbol Kulübü’nden yapılan yazılı açıklamada, Türkiye’yi, Pınar Karşıyaka, Fenerbahçe Ülker ve Anadolu Efes ile THY Avrupa Ligi’nde temsil edecek olmaktan dolayı gurur duyulduğu belirtilerek, “Böylesine önemli bir görevin omuzlarımıza yüklediği sorumluluğun da farkındayız. Ülkemizi hak ettiği şekilde temsil etmek için elimizden gelenin en iyisini yapacağız” ifadeleri kullanıldı.

Avrupa’nın kulüpler düzeyinde en büyük ve köklü organizasyonu THY Avrupa Ligi’nde örnek bir mücadele vermek için çalışılacağı anlatılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Avrupa Ligi Yönetim Kurulu’na ve üst düzey yöneticisi Jordi Bertomeu’ya bizlere duydukları güven için şükranlarımızı sunuyor, böylesine önemli bir görevin omuzlarımıza yüklediği sorumluluğun bilinciyle ülkemizi hak ettiği şekilde temsil etmek için elimizden gelenin en iyisini yapacağımızı ifade etmek istiyoruz. Bugüne kadar Türk basketboluna yüzlerce isim kazandırmış 101 yıllık bir basketbol kulübü olarak, elbette böyle bir açılım, el uzattığımız binlerce genç yetenek için çok önemli bir değer. Doğuş Grubu’nun eğitim ve sporu birleştirerek basketbola ve spora yatırım hevesi devam edecek. Çıktığımız bu zorlu yolda birlikte daha çok çalışarak başarıya ulaşacağımıza inanıyorum. Darüşşafaka Doğuş Basketbol, Türkiye Basketbol Ligi’ndeki iddiasını THY Avrupa Ligi’nde de sürdürecek.”