SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Burak’ın peşimi!

Liverpool’dan Borini’yi isteyen Lazio, yüksek maliyeti görünce geri adım attı. Tekrar liste başı olan Burak ise “Futbolu Galatasaray'da bırakacağım” açıklamasını hatırlattı.

Güncellenme: 08:45, 30/06/2015
‘Burak’ın peşimi!

2012 yılından beri Burak Yılmaz'ı takip eden Lazio, tekrar harekete geçmeye hazırlanıyor. İddianın sahibi, Roma kulübüne yakınlığı ile bilinen İl Tempo gazetesi… Habere göre gelecek sezon Şampiyonlar Ligi'nde boy gösterecek olan Lazio, hücum hattını mutlaka güçlendirmek istiyor. Mavi-beyazlılar önce Liverpool'un kapısını çaldı. Liverpool'un İtalyan forveti Fabio Borini için fiyat soruldu. İngilizler kapıyı 15 milyon Euro'dan açınca, Lazio geri adım atmak zorunda kaldı. Liste başı tekrar Burak Yılmaz oldu.

LİGDE 16 GOL ATMIŞTI

30 yaşındaki forvet geçen yaz Galatasaray ile olan sözleşmesini 2019 yılına kadar uzatmıştı. Lazio'nun bu duruma rağmen bu kez çok daha ısrarcı olacağı belirtiliyor. Tatiline devam eden Kral ise menajerlerine kısa bir süre önce yaptığı açıklamaları hatırlattı. Burak, “Ben böyle uzun süreli bir sözleşmeyi boşuna imzalamadım. Amacım Galatasaray'ın sembol oyuncularından biri olup futbolu burada bırakmak” dedi. Burak geçen sezon ligi 16 golle tamamlamıştı.