SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’ın son şampiyonluğunda Yasin Öztekin'in payı büyüktü. Takımın başına Hamza Hamzaoğlu'nun gelmesinden sonra formayı kapan ve müthiş bir patlama yapan Yasin, başarısındaki en büyük payın takım arkadaşı Wesley Sneijder'a ait olduğunu söyledi.

Yasin, “Antrenmanlarda kendisinden çok şeyler öğrendim. Zaten kendisi büyük yetenek. onunla oynarken başarısız olmak imkansız. Verdiği paslar inanılmazdı. Topu ayağına alınca sahanın her yerini görebilmesi müthiş bir olay. Top ondayken bakışından nereye atacağını anlıyordum ve o yöne depar atıyordum. Top da tam önüme düşüyordu. ben de nereye koşacağımı, nerede duracağımı ona göre belirledim” ifadelerini kullandı.

DAHA DA İYİ OLACAĞIM

Yeni bir sezonun kendilerini beklediğini hatırlatan Yasin, “Bu kez işimiz daha da zor olacak. Her takım güçleniyor. biz de ona göre hazırlanacağız. ben gücümü kaybetmemek için tatilde de boş durmuyorum. bir programa göre hazırlıklarımı sürdürüyorum” dedi.

Yasin Öztekin, “Biz de yeni transferlerle güçleneceğiz. İlk onbir için kıran kırana bir rekabet yaşanacak. Kim gelirse gelsin ben de bu rekabete hazırım. Göreceksiniz bu sezon geçen sezona oranla daha da iyi olacağım. Hamza Hamzaoğlu geçen sezonun başlamasından sonra göreve gelmişti. Şimdi sezon başı hazırlık kampında da başımızda olacak. Hocamızın da geçen yıla oranla daha başarılı olacağına inanıyorum” diye konuştu.