SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yarısı kadar oynasa yeter

29 Haziran 2015

DEMBA Ba'nın kronik sakatlık problemleri var. 29 yaşında ve satabileceğimiz bir isim değil…”

Bu sözleri 2 Haziran 2014'te bir televizyon programına katılan Beşiktaş Başkanı Fikret Orman söylemişti. O dönemde transfer edilen Ba, 44 maçta 27 gol attı. Transferi de yönetimin başarısıydı, satılması da… Ancak bu saatten sonra Ba kadar iyi bir golcü bulunması da şart.

LOİC Remy, Beşiktaş'ın aradığı şartlara harfiyen uyan bir golcü. Trabzonspor'da Burak Yılmaz'ı adeta yeniden yaratan Şenol Güneş'in sevdiği tarzda bir isim Remy. En büyük özelliği hızı ve savunmanın arkasına attığı koşular. Ayağına hakim, karşı karşıya gol kaçırmayan bir forvet. Ayrıca her iki kanatta da oynayabiliyor. Yıldızları parlatan Jose Mourinho onu kulübeye hapsetti. Bu nedenle Chelsea'den ayrılması neredeyse kesin.

Ba'dan hızlı ama…

FRANSIZ golcü Demba Ba'dan daha hızlı, ama daha güçsüz. Güçsüzlüğü sert Türk futboluna başına iş açabilir. Premier Lig'de olduğu gibi güzel zeminleri burada bulamayacak. O nedenle teknik kapasitesini göstermekte güçlük çekebilir.

CHELSEA, Remy'den Demba Ba'da olduğu gibi kolay vazgeçmeyecektir. Londra ekibi Beşiktaş'ın teklifine onay verse bile en azından bir sonraki transferinden pay isteyebilir. Bu da Beşiktaşlı yöneticilerin işinin kolay olmadığını gösteriyor.

SÖZÜN özü Remy, Beşiktaş'ın 9 numarasını doldurabilecek kapasitede bir golcü. Potansiyelinin yarısı kadar oynasa, Türkiye'de büyük iş yapar. Ama onu bu topraklara getirmek, Demba Ba'yı 14 milyon Euro'ya satmaktan daha zor bir iş…

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek