SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beştepe İlhan Cavcav Tesisleri’nde yeni teknik direktör Stuart Baxter yönetiminde gerçekleştirilen antrenmanda futbolcular, koşu ve top kontrol çalışmasının ardından 3 gruba ayrılarak dar alanda çift kale maç yaptı.

Yeni transferlerden Hopf, Atta, Latovlevici, Spelmann, Dimitriadis ve Ahmet Alper Özcan, ilk çalışmada yer alırken, Hakan Aslantaş, Stancu ve Landel ise idmana katılmadı. Geçen sezon devre arasında sözleşmesi dondurulan Radkov ise kulüpte olmasına karşın antrenmana çıkmadı.

Gençlerbirliği kaptanlarından Doğa Kaya, antrenman sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada, sezona yeni teknik direktörle başlayacaklarını belirterek, “Ben de kariyerimde ilk defa yabancı bir hocayla çalışacağım. Umuyorum hayırlısı olur” dedi.

Takıma yeni yabancı oyuncuların katıldığını ifade eden Doğa, “Yabancı oyuncu transferleri önemlidir. Yeterli seviyede çıkmazlarsa, kulübe hem maddi hem manevi olarak sıkıntı yaratabilir. Onlara da zaman vermek lazım. Umuyorum ki hepsi takıma faydalı olur” diye konuştu.