SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bahadır ÇOKİŞLER

Sezonun bitmesiyle birlikte Kevin Prince Boateng ismi Galatasaray'la anılmaya başlamıştı. Schalke'de geçen sezon yaşadığı sorunlar nedeniyle sadece 11 maçta forma şansı bulabilen 28 yaşındaki orta saha oyuncusunun, Melo'nun alternatifi olacağı düşünülüyordu. Ancak sarı-kırmızılı yönetim Boateng konusundaki kararını verdi. Teknik direktör Hamza Hamzaoğlu, 3 kulvarda da mücadele edecek olmaları nedeniyle alternatifli bir kadro istiyor.

Felipe Melo takımda kalsa da gitse de Ganalı futbolcuyla sözleşme imzalanacak. Tecrübeli futbolcuyla önümüzdeki günlerde masaya oturacak olan yönetim, diğer yandan da oyuncunun Schalke ile ilgili durumunu araştırıyor. Hamzaoğlu'nun Boateng transferinin Avusturya kampına yetiştirilmesini istediği kaydedildi. Ganalı bir göçmen ailenin çocuğu olarak Berlin'de dünyaya gelen Boateng, Hertha Berlin, Tottenham, Borussia Dortmund, Portsmouth, Genoa ve Milan formaları da giydi.

Sezonun yorgunluğunu tatilde model sevgilisi Melisa Satta ile atmaya çalışan Kevin Prince Boateng, Cimbom'a prensipte ‘evet' dedi. Ganalı, G.Saray'ın çağırması durumunda İstanbul'a gelip resmi imzayı atacak.