SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Demba Ba’nın yerine Loic Remy

Demba Ba’yı Çin’e gönderen Beşiktaş, Senegalli yıldızın boşluğunu yine Chelsea’den bir yıldızla dolduracak. Kara Kartallar, Loic Remy için Londra ekibinin kapısını çalacak.

Güncellenme: 09:12, 29/06/2015
Demba Ba’nın yerine Loic Remy

AMK GAZETE

GEÇEN sezon başında 6 milyon Euro'ya aldığı Demba Ba'yı 14 milyon Euro karşılığında Çin'in Shaghai Shenshua takımına gönderen Beşiktaş, Senegalli futbolcunun boşluğunu dolduracak ismi buldu. Siyah-beyazlılar, Londra ekibinde beklentileri karşılayamayan Loic Remy'i transfer listesine aldı.

Radamel Falcao'nun ardından Anderlecht'in genç santrforu Mitrovic'le yakından ilgilenen Chelsea'de Remy'nin bileti kesildi. Fransız futbolcu da bu gelişmenin ardından kulüp arayışlarına başladı.

KİRALIK GELEBİLİR

BEŞİKTAŞ Başkanı Fikret Orman'ın, Demba Ba transferinde yakın ilişkiler kurduğu Chelsea yetkilileriyle önümüzdeki günlerde masaya oturacağı kaydedildi.

Chelsea'ye geçen sezon 10.5 milyon Pound karşılığında transfer olan Remy için kulübünün kapıyı bu rakamdan açacağı, ancak indirim sağlanabileceği konuşuluyor. Beşiktaşlı idareciler ise gerekirse Remy'i satın alma opsiyonuyla kiralamayı düşünüyor. Siyah-beyazlılar böylece ciddi bir yatırım riskinden de kurtulmanın planlarını yapıyor.