SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Demba Ba: Burada cami var mı?

Çin’den gelen yıllık 7 milyon 500 bin Euro’luk teklifi kabul eden Demba Ba imzayı attıktan sonra Şangay’da cami olup olmadığını sordu. Yetkililerin “Evet” yanıtı Senegalli’yi rahatlattı.

Güncellenme: 09:07, 29/06/2015
Demba Ba: Burada cami var mı?

ERSOY ÖZDEM / AMK SPOR

BEŞİKTAŞ'TA müthiş bir sezon geçiren Demba Ba, Çin'in Shanghai Shenshua takımından servet niteliğinde bir teklif almıştı. Yıllık 7 milyon 500 bin Euro'dan 3 senelik kontrat önerisini kabul eden Ba, resmi imzalar atıldıktan sonra beklenen soruyu sordu: Çin'i çok merak ediyorum. Ancak merak ettiğim bir şey daha var. Burada cami var mı?..

ÇİN kulübünün yetkilileri Demba Ba'yı rahatlatan bir cevap verdiler. İdareciler, “Burada Doğu Türkistanlılar yaşıyor. Büyük-küçük bir çok camii var. Özellikle çok sayıda tarihi cami bulunuyor” dediler.

BİLİNDİĞİ gibi Demba Ba, müslüman bir ülkede yaşamak istediğini belirtmiş, bu sebeple başta Çin'den gelen öneriye pek sıcak bakmamıştı. Ancak gelen cazip teklifle aklı karışan Ba, ailesinin geleceğini düşünerek teklifi kabul etmişti. Bu arada dün Çin'e ayak basan Demba Ba'nın transferi hakkında Beşiktaş'tan Kamuoyu Bilgilendirme Platformu'na resmi açıklama yapıldı. Siyah-beyazlı kulübün, Senegalli yıldızın transferi için görüşmelere başladığı borsaya bildirildi.