SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bekir İrtegün İspanya yolcusu…

Fenerbahçe'den ayrılan Bekir İrtegün önemli açıklamalar yaptı. Tecrübeli savunmacı, İspanya'dan bir takımla görüştüğünü itiraf etti.

Güncellenme: 21:58, 29/06/2015
Bekir İrtegün İspanya yolcusu…

Fenerbahçe ile yollarını ayıran ve şu an bonservisi elinde olan Bekir İrtegün önemli açıklamalarda bulundu.

TRT Spor’a demeç veren 31 yaşındaki futbolcu, Sarı-Lacivertli takımda yaşadıkları ve geleceğine ilişkin çarpıcı mesajlar verdi.

Deneyimli savunma oyuncusu, “Camianın en sıkıntılı anlarında sorumluluk almaya çalıştım. Fenerbahçe’de çok güzel şeyler yaşadım ve güzel bir şekilde ayrıldım. Çok yıpranmış bir futbolcu topluluğu vardı ve belki de bu değişim bir anlamda her iki taraf için iyi oldu. Futbolcu olaylara daha farklı şekilde bakabilmeli, hele büyük bir camiada top oynamak sadece yetenekle açıklanmamalı. Ersun Yanal’a laf söylemek benim haddime değil. Bu söylentilere çıkması inanılır gibi değil. Geçtiğimiz sezon çok kritik hatalar yaptık, rakibimiz bu hataları yapmadı ve şampiyon oldu. Fenerbahçe’ye yapılan saldırı bizde şok etkisi yarattı. Türkiye’nin her yerinde bize farklı bakılıyordu bunun farkındaydık. Yabancı arkadaşlarımızın o dönem büyük sıkıntı çektiğini söyleyebilirim. Geçen hafta menajerimle birlikte İspanya’dan bir kulüple görüşmemiz oldu. Türkiye içinden de 3-4 kulüpten teklif aldım. Cuma gününe kadar kendim için en iyi kararı vermiş olurum. Fenerbahçe’de çok güzel anılar biriktirdim. Kupalar, şampiyonluklar yaşadım. Çok mutlu bir şekilde ayrıldım” ifadelerini kullandı.