SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

AMK GAZETE / Bahadır ÇOKİŞLER

Şampiyon bombayı patlatıyor. Sarı-kırmızılılar, Alman golcü ile her konuda el sıkıştı. Kulübü Arsenal ile yapılan pazarlıkta sona gelindi, sözleşme çok yakında. Ve CİMBOM 4 yıllık göz ağrısı Lukas Podolski'ye kavuşuyor… Yönetim taraftarının dört gözle beklediği transferi bitirdi, resmi sözleşme önümüzdeki hafta içinde yapılacak.

Sarı-kırmızılılar uzun süredir uğraştığı Alman golcüyü gelmesi için ikna etti. yakınında birçok Türk arkadaşı bulunan 30 yaşındaki forvet, Cimbom'a ‘evet' dedi, iş Arsenal ile devam eden bonservis pazarlıklarına kaldı. Kulübün içinde bulunduğu şartları da göz önüne alan Aslan ekonomik bir transfer gerçekleştirmek istiyor ve İngilizler'e 2.5 milyon Euro teklif ediyor. Ama Londra ekibi bu parayı az buluyor.

FAKAT Poldi'nin sözleşmesi önümüzdeki sezon bitiyor ve yıldız golcünün kulübüyle sözleşme uzatmayı düşünmemesi Cimbom'un elini güçlendiriyor. Arsenal'in Alman forveti yok pahasına kaybetmek yerine G.Saray'ın teklif ettiği rakamlara yaklaşması bekleniyor. Sarı-kırmızılı yönetim, Podolski ile yaptığı görüşmede “Sen Arsenal'i 2.5 milyon Euro'ya yaklaştır. Biz sana daha iyi bir kontrat sunalım” önerisinde bulundu. 30 yaşındaki oyuncu da kulübüne rest çekti. Bonservis sorunu çözülür çözülmez İstanbul'a gelecek olan Podolski resmi imzayı atacak.

Yayınlanma Tarihi:09:17,