SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sosyal medya bu adamı konuşuyor!

2 sezon Kasımpaşa'da forma giyen genç Alpaslan'a Çin'den 2 teklif geldi. 21 yaşındaki futbolcunun Doğu Türkistan vatandaşları için yaptığı istek ise Çinlilerin vazgeçmesine neden oldu...

Güncellenme: 23:49, 28/06/2015
Sosyal medya bu adamı konuşuyor!

Kasımpaşa’da 2013 ile 2015 sezonları arasında kiralık olarak forma giyen Alpaslan Öztürk, Facebook adresinden ilginç bir not paylaştı!

Kiralık sözleşmesi sona erince Standart Liege’e geri dönen ve transfer teklifleri alan Alpaslan, Çin’den transfer teklifi aldığını ancak bu görüşmelerin sonuca varmadığını belirtti. Çin takımının yetkilileri, Alpaslan’ın insanlık namına yaptığı isteğini görünce transferden vazgeçti!

21 yaşındaki orta saha oyuncusunun açıklaması şöyle;

“Çin Ligi’nden 2 takımdan teklif aldım. Bu takımlar Türkiye ve Belçika’da aldığımdan çok fazla yıllık ücret önerdi. Kulüplerle görüşmemde yıllık ücretimin %10’unu Doğu Türkistan’daki soydaşlarımıza ve Müslümanlara bağışlamak istediğimi söyledim. Kulüp yöneticileri bunu duyunca şaşırdı ve transferden vazgeçtiler!

Olsun varsın vazgeçsinler, biz ekmeğimizi her yerde kazanırız. Doğu Türkistan’da halk yiyecek ekmek bulamıyor. Allah onlara yardım etsin. Her türlü yardıma hazırım, bana veya menajerime ulaşabilirsiniz. Allah’a emanet olsun…”

alpaa

Yayınlanma Tarihi:23:38,