SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Önce para…

28 Haziran 2015

Galatasaraylılar sabırsız, bir an önce yıldız transferler olsun istiyorlar. Ancak basın önünde atılan bir imzanın, perde arkasında dönen çarkın ne kimse farkında, ne de bu çark kimsenin umurunda.Yönetim aslında çifte kupalı sezon finalini daha farklı değerlendirebilirdi. Örneğin çıkıp “Bu başarının ardından mevcut yapıyı koruyup, üzerine makul seviyede takviyeler yapacağız.Küçülmeyeceğiz, ama fazla da açılmayacağız” mesajı verilmeliydi. Bence gelen iki şampiyonluğun coşkusu içinde bu söylem anlayış çizgisine ulaşacaktı.

Galatasaray'ın adının geçtiği her yerde elbette başarı şarttır. Ama unutulmasın Galatasaray'ın ekonomisinin de doğru yönetilmesi gerekiyor. UEFA kriterleri gerçeği kapınızı çalmak üzere. Mevcut kadronun ödemeleri ve birçok gider kulüp kasasını zorluyor. Daha geçen cuma günü 25 milyon dolar futbolcu alacaklarının 8,5 milyon doları ödenebildi. Kalan bakiye 3 aylık taksitlendirmelerle yapılandırıldı. Amrabat'ın, Malaga'ya transferi futbol şubesinin elini rahatlattı. “Faslı oyuncudan yararlanacağız, kampa katılacak” söylemleri Malaga'nın iştahını kabartmak için uygulanmış bir stratejiydi aslında. Nitekim plan tuttu, kasaya 1.750'si peşin, gerisi eylülde alınacak 3.5 milyon euro girdi. Bu para başkan Özbek'in çok istediği Podolski'nin transferinde kullanılacak. Bu transferde de Galatasaray önemli adımlar atmış durumda. Beklentiler birkaç gün içersinde bu operasyonu sonlandırmak yönünde.

Sonuçta emek ve ter Galatasaray için akıtılıyor. Rakibinizin yaptıkları değil sizin gerçekleriniz önemli. Her kulüp bugünkü ekonomik koşullarda kendini gözden geçirmek zorunda. Bırakın bonservisleri mevcut kontratlarını bile yapılandırmak zorunda kalacaklar. Yarınları düşünmeden atılan adımlar tarih önünde mutlaka hesabını bir gün verecektir. Taraftar transferin tabi ki bu boyutlarını düşünmüyor, ama bunlarda futbolun gerçekleri. Önce para.. YASAL DOPING!

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek