SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

AMK ÖZEL / Bahadır ÇOKİŞLER

Özbek seçilir seçilmez 15 milyon Dolar'ı hesaplara yatırmıştı. Yarın 24 milyon Dolar daha ödenecek. 30 Haziran'da 11 milyon Dolar'lık son ödemeyle, yönetim geçmişe yönelik bütün borçları kapatacak.

SENET, PRİM, MAÇ BAŞI Galatasaray transferde suskun gözüküyor, fakat perde arkasında çok önemli gelişmeler oluyor. Dursun Özbek, 23 Mayıs'taki kongreyle göreve gelmişti. Başkan ayağının tozuyla elini cebine attı ve tüm branşlardaki sporculara 15 milyon Dolar ödendi. Yarın sarı-kırmızılılar bir müjdeyle daha karşılaşacak. Aylardır ötelenen senetler, şampiyonluk primleri ve maç başı ücretleri kapsamında tam 24 milyon Dolar hesaplara yatacak. Özbek, 30 Haziran'da ise noktayı koyacak. 11 milyon Dolar'lık ödeme ile Galatasaray'ın sporcularına hiçbir borcu kalmayacak.

TOPLAM 50 MİLYON DOLAR Çifte kupayla biten sezonun başkanı olarak tarihe geçen Duygun Yarsuvat ile beraber görev yapan Özbek, o dönemde de elini cebine atmaktan çekinmemişti. Özbek özellikle ekonomik sorunlar nedeniyle büyük sıkıntı çeken basketbol şubesine el uzatmaktan çekinmemişti. Hem oyuncuların hem de Ergin Ataman'ın alacakları Özbek sayesinde ödenmişti. Her fırsatta futbol kadar diğer branşlara da önem verdiğini söyleyen Özbek, başkan seçilince de buna paralel hareket ediyor. Sarı-kırmızılı formayı giyenlere toplam 50 milyon Dolar'lık ödeme yapılıyor.

Yayınlanma Tarihi:09:50,