SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Cengiz Arslan Avrupa Gençler şampiyonu

Avrupa Gençler Güreş Şampiyonası'nın son gününde grekoromen stilde Türkiye'yi temsil eden milli güreşçi Cengiz Arslan, altın madalya kazanarak Avrupa Şampiyonu olurken, Ali Cengiz ile Osman Yıldırım bronz madalya elde ettiler.

Güncellenme: 21:52, 28/06/2015
Cengiz Arslan Avrupa Gençler şampiyonu

İstanbul’da sona eren Avrupa Gençler Güreş Şampiyonası’nda grekoromen stilde Türk sporcu Cengiz Arslan, altın madalya kazandı.

Bağcılar Olimpik Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilen organizasyon grekoromen stilde yapılan maçlarla tamamlandı. 66 kiloda mindere çıkan Cengiz Arslan, sabah seansında sırasıyla Avusturyalı, Alman, Bulgar ve Azerbaycanlı rakiplerini mağlup ederek finale yükseldi. Final maçında Macar Otto Losonczi’nin karşısına çıkan Arslan, rakibini 4-1 mağlup ederek Avrupa şampiyonu oldu.

Günün diğer maçlarında 84 kiloda Ermeni Grigoryan Varuzhan’ı 5-0 yenen Ali Cengiz ile 120 kiloda aynı ülkeden Edgar Khachatryan’ı 14-0’lık skorla ve teknik üstünlükle mağlup eden Osman Yıldırım ise bronz madalya aldılar.

Serbest ve grekoromen stil ile kadınlar kategorisinde 6 gün boyunca kürsü mücadelesi veren Türk güreşçiler, şampiyonayı 3 altın, 6 gümüş ve 4 bronz olmak üzere toplamda 13 madalya ile tamamladı.

Serbest stilde 1 altın, 4 gümüş ve 1 bronz madalya kazanan genç milliler, takım klasmanında ikinci olurken, 1’er gümüş ve bronz madalya alan genç kızlar ise üçüncü sırada yer aldı.

Grekoromen stilde ise genç milli takım, 2 altın, 1 gümüş ve 2 bronz madalya alarak Avrupa ikinciliğini elde etti.