SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1. Lig ekiplerinden Altınordu’nun teknik direktörü Hüseyin Eroğlu, “1-2 yıldızımız değil, 25 yıldızımız olacak” dedi.

Eroğlu, yaptığı açıklamada, ligde yabancı statüsünün değişmesiyle herkesin yıldız oyuncu transfer ettiğini bildirdi.

Ancak kendilerinin “birlikte düşünüp, birlikte uygulayan” bir ekip olduklarını kaydeden Eroğlu, “Bu nedenle bizim yeni sezonda 1-2 yıldızımız değil, 25 yıldızımız olacak. Geçen yıl başardıklarımızla çok iyi izler bıraktık, yeni sezonda da devam edeceğiz” dedi.

Eroğlu, geçen yıl ilk 10 hedeflerini bu sezon ilk 6 olarak belirlediklerini, fakat işlerinin daha zor olduğunu, rakiplerinin kendilerini tanıdığını belirtti.

Dış transferde çıkış yapmak ve kişisel gelişimlerini sürdürmek isteyen oyuncuları tercih ettiklerini kaydeden Eroğlu, şöyle konuştu:

“Bir-iki oyuncu daha transfer edeceğiz. Forvet hattında bir eksikliğimiz var ancak acelemiz yok. 18 yaş altı takımımızdan gelen oyuncularımız da takımımıza önemli katkılar sağlayacak. Üç sezondur uyguladığımız, birlikte hücum edip, kalesini birlikte savunan bir oyun şablonumuz var. Yeni dönemde bunu daha da iyi uygulamak zorundayız.”