SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

TPFD yeni yönetimi iş başında

TPFD Başkanı Hakan Ünsal, futbolcuların sorunları ve sıkıntılarını çok iyi anladıklarını ve çözüm üretmek istediklerini söyledi.

Güncellenme: 17:35, 27/06/2015
TPFD yeni yönetimi iş başında

Türkiye Profesyonel Futbolcular Derneği (TPFD) Başkanı Hakan Ünsal, benzer yollardan geçmiş bir ekip olarak futbolcuların sıkıntılarını çok iyi anladıklarını belirterek, “Futbolcuyu hak ettiği yerde doğru konumlandırmayı hedefliyoruz” dedi.

Ünsal, TPFD’de başkanlık yaptığı 3 aylık dönemi değerlendirme adına Türkiye Spor Yazarları Derneği’nde basın toplantısı düzenledi. Derneğin ikinci başkanı Tanju Çolak, genel sekreteri Alpay Özalan, yönetim kurulu üyeleri Tümer Metin, Bülent Korkmaz, Tayfur Havutçu ve Ümit Davala da toplantıda hazır bulundu.

Başkan Ünsal, konuşmasında, mart ayından itibaren yaptıkları çalışmaları ve yeni dönem hedeflerini anlattı.

İlk günden beri aynı heyecan ve sorumluluk bilinciyle çok zorlu bir yola çıktıklarını belirten Ünsal, “Dernek olarak futbolun en önemli ve ana unsuru olan futbolcuyu hak ettiği yerde doğru konumlandırmak adına her tür hizmeti vermeyi hedefliyoruz. Bunun için ekip olarak giderek artan bir tempoyla çalışıyoruz” diye konuştu.

Yönetim olarak kısa sürede çok hızlı ilerlediklerini söyleyen Ünsal, “Bu süreçte gerek TFF gerek Kulüpler Birliği ilk günden itibaren bize destek oldular. Bizim hayata geçirmeyi planladığımız her katma değerin Türk futboluna değer katacağı bilinciyle bizi bir paydaş olarak kucakladılar” ifadelerini kullandı.

Ünsal, Spor Toto 3. Lig yaş sınırı çözümünde ve Uyuşmazlık Çözüm Kurulu’nun kabulünde önemli rol oynadıklarını bildirerek, 3. Lig askerlik sorunuyla ilgili Bakanlık ve ilgili yerlerle de görüşmeler yapıldığını ve yeni sezonda bu konunun da çözüme kavuşacağına inandıklarını söyledi.

Benzer yollardan geçmiş kişiler olarak futbolcuların sorunlarını, sıkıntılarını çok iyi anladıklarını ve empati kurarak çözümler üretmeye çalıştıklarını dile getiren Ünsal, şunları kaydetti:

“Yaklaşık 500 üyeye sahip TPFD, yıl sonunda bu sayıyı bine çıkartmayı hedefliyor. Yerli oyuncuların ağırlıkta olduğu üye profiline yabancı oyuncular da eklenecek. Derneğin verdiği hizmetlerden hem yerli hem yabancı futbolcular faydalanabilecek. Ayrıca yabancı oyunculara özel Türkçe eğitim gibi hizmetler de planlanacak. Derneğin futbolculara vermeyi planladığı hizmetler arasında, sezon öncesi hazırlık kampı, iletişim danışmanlığı, psikolojik destek hizmetleri, kapasite geliştirme eğitimleri, hukuki destek hizmetleri yer alıyor.”

Yeni dönem hedeflerinin kamuoyuyla paylaşıldığı toplantı, toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.