SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

SARI-LACİVERTLİLER ona uçtu

Fenerbahçe, Simon Kjaer'in partneri olacak stoper için arayışlarını sürdürüyor. Sarı-lacivertliler, Barça altyapısından yetişen ismi gündemine aldı.

Güncellenme: 16:34, 27/06/2015
SARI-LACİVERTLİLER ona uçtu

Yeni sezona çok iddialı giren Fenerbahçe'de hemen hemen her bölgede ciddi operasyonlar ve değişimler söz konusu! Kuşkusuz en fazla değişimin yaşanacağı bölge ise stoper mevkisi gibi… Çünkü iki stoperle (Egemen Korkmaz ve Bekir İrtegün) sözleşme uzatılmadı, ‘güle güle' dendi… Elde Kadlec ve Bruno Alves'in kaldığı bu bölgeye bir de Danimarkalı Simon Kjaer takviyesi gerçekleşti. Geniş ve rotasyon gücü yüksek bir yapılanma içine giren sarı-lacivertlilerde, savunma konusunda çalışmalar yürütülüyordu.

PEREİRA'NIN GÖZDESİ

İşte bu bağlamda Kanarya'da transfer hareketliliği devam ediyor. Gündemdeki isimler sıcaklığını korurken yönetim de sürekli Avrupa turunda önemli görüşmelerde bulunuyor. İşte o turlardan biri de Yunanistan'a Atina'ya düzenlendi… Başkan Aziz Yıldırım ile sportif direktör Giuliano Terraneo stoper seferine çıktı… Hedefteki isim ise teknik direktör Vitor Pereira'nın istediği 26 yaşındaki Alberto Botia… 26 yaşındaki İspanyol stoper Sevilla'dan Olympiakos'a 2 milyon Euro bonservis bedeliyle gelmişti.

BOTİA'YI TANIYALIM?

– Barcelona, S.Gijon, Sevilla, Elche ve Olympiakos'ta forma giydi.

– 26 yaşında, 187 boyunda…

– Olympiakos ile 2018'e kadar sözleşmesi var.

– Geçen sezon Olympiakos'da 25 maçta oynadı 2 gol ve 1 asist üretti.

– Yunan Ligi'ni 6 sarı 1 kırmızı ile kapattı. Kupada da 1 sarı ve 1 kırmızısı bulunuyor.

Millet

Yayınlanma Tarihi:11:17,