SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Kulübü, Brezilya ekibi Atletico Paranaense’den transfer ettiği Jose Fernando Viana de Santana “Fernandao” için imza töreni düzenledi.

Geride kalan sezonu kiralık olarak geçirdiği Bursaspor’da 22 gol kaydederek, gol kralı olan ve sarı-lacivertli kulüple 4 yıllık anlaşmaya varan Fernandao, sportif direktör Giuliano Terraneo’nun da hazır bulunduğu törende medya mensupları önünde mukavele imzaladı.

Kendisine gösterilen güvenden dolayı teşekkür eden Fernandao, “Kariyerimin en iyi seçimini yaptığımı düşünüyorum. Burada olmaktan dolayı çok mutluyum. Takımımın sahip olduğu mantaliteye uygun şekilde hareket edeceğim. Takım arkadaşlarımla birlikte başarılar kazanmak için çabalayacağım. Şampiyonluklar, kupalar kazanmak istiyorum. Kulübün hedeflerini biliyorum. Takımım için elimden geleni yapmaya çalışacağım” diye konuştu.

Kendisine bir çok teklifin geldiğini aktaran Brezilyalı oyuncu, “Kararı ailemle birlikte aldım. Benim için en iyi tercihin neresi olduğunu birlikte düşündük ve Fenerbahçe’de karar kıldık. Adapte olduğum bu ülkede futbola devam etme kararı aldım. Brezilya’nın en önemli takımlarından ve dünyanın çeşitli kulüplerinden teklifler vardı. Burada bana güveniyorlar ve ben de geçen sezondan daha çok gol atacağımı düşünüyorum. Bu güveni taşıyorum” değerlendirmesinde bulundu.

– Şenol Güneş’e teşekkür

Bursaspor’da sergilediği başarılı futbol ve elde ettiği gol krallığında teknik direktör Şenol Güneş’in payının sorulması üzerine Brezilyalı oyuncu, “Ona çok teşekkür etmek istiyorum. Bana büyük yardımları oldu. Bana yardımcı olacağını, bana inandığını söyledi. bunu da gösterdi. Tavsiyelerini hep dinledim. Başarımda onun ve teknik ekibinin katkısı büyüktür” şeklinde konuştu.

Kendisini geliştirmek için çalışmaya devam edeceğini de anlatan golcü futbolcu, “Futbolda geliştirilecek nokta bitmez. Hep kendimi geliştirmeye, eksiklerimi tamamlamaya çalışacağım. Geçen sezondan daha fazlasını yapabileceğime inanıyorum. Gelecek sezon yine gol kralı olmak istiyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

 

– “Fernandao ile bahse girdik”

Yeni transferleri Fernendao’yu alabilmek için ellerinden geleni yaptıklarını anlatan Terraneo, “Çok önemli bir bölgeye transferde bulunduk. Aramızda da küçük bir bahse girdik. Bu bahse göre yeni sezonda, geçen sezondan en az 2 gol fazla atması gerekiyor” diye konuştu.

Transfer çalışmalarını sürdürdüklerini dile getiren Terraneo, “Bir çok kulvarda başarıyla mücadele verecek bir ekip ortaya çıkarmak istiyoruz. Tüm mevkilerde rekabeti sağlamaya çalışıyoruz. Forvet hattına bir isim daha almayı planlıyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Basında çıkan transfer haberlerine göndermede bulunan İtalyan futbol adamı, “Basın toplantısı öncesi bir mesaj aldım ve şu anda bir transfer görüşmesi için Milano’daymışım. Transferde 1 hedefimiz olsa da bir çok kişiyle görüşmek zorundayız. İtalya’da bir deyim vardır ve ‘evlenmek için her iki tarafın da rızası gerekir’ denir” sözleriyle açıklamasını tamamladı.