SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’de Pereira kanunları

Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörü Pereira, futbolcularına ilkelerini anlatmaya başladı... Portekizli teknik adam daha ilk gün prensiplerini ortaya koydu. “ÇALIŞMAYANA FORMA YOK" mesajını verdi ve oyuncularından istediklerini tek tek sıraladı. "İlk beklentim sizlerin takım hedeflerinizi kişisel hedeflerinizden önde tutmanız. Kimse ‘Ben yıldızım, çalışmasam da oynarım’ düşüncesine kapılmasın.”

Güncellenme: 09:58, 27/06/2015
Fenerbahçe’de Pereira kanunları

AMK GAZETE

Fenerbahçe’nin genç teknik direktörü Vitor Pereira, Samandıra'daki ilk mesafesinde futbolcularına temel prensiplerini anlatmaya başladı. Portekizli teknik adam daha ilk günde yüksek tempolu antrenman düşüncesini ortaya koydu ve futbolcularına “Çalışmayana forma yok” mesajını verdi.

Çalıştırdığı takımlarda özellikle antrenman disipliniyle dikkat çeken Pereira, “Yeni sezonda ofansif, agresif, oyunu domine eden ve topa sahip olan bir takım olacağız” dedi. Genç teknik adam “Benim sizden ilk beklentim takım hedeflerini kişisel hedeflerinden önde tutmanız” yorumunu yaptı.

İşte Pereira'nın futbolcularına verdiği mesajlardan bazıları…

– Antrenmanlarda canınız acıyacak. – Yoğunluğu ve yarışmacılığı sağlarsanız maçta da karşılığını alırsınız. – İdmanda ne yaparsanız maçta da o olur. – ‘Ben yıldızım, çalışmasam da oynarım' düşüncesine kimse kapılmasın. – Maçta 5-0 ön de olsak da sizden bu yüksek tempolu, hırçın, agresif futbolu isteyeceğim. – Kendinizi hazırlayın. Fiziksel olarak hazır olmazsanız yapmak istediğinizi gerçekleştiremezsiniz. – Güçlü bir sezon geçirmek için çalışmak zorundayız. Başarıya giden yolun anahtarı çok çalışmaktır.