SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

1. Avrupa Oyunları’nda (Bakü 2015) judo branşında yarışan Hasan Vanlıoğlu, Bayram Ceylan, Şükran Bakacak elendi, görme engelli joducular Dursun Hayran, Gülhan Kılıç ve Şerife Köseoğlu ise bronz madalya maçına çıkmaya hak kazandı.

Haydar Aliyev Arena’da düzenlenen judo müsabakalarında, erkekler 73 kiloda mücadele eden Hasan Vanlıoğlu, İrlandalı Eoin Fleming’i mağlup ederek ilk turu geçti. Fakat Rus Denis Iartcev ile yaptığı 2. tur maçını ceza puanıyla kaybederek elendi.

Erkekler 73 kiloda tatamiye çıkan bir diğer isim Bayram Ceylan, Fransız Florent Urani ile yaptığı ilk tur karşılaşmasını kaybederek oyunlara veda etti.

Şükran Bakacak ise kadınlar 70 kiloda çıktığı ilk tur karşılaşmasında İsrailli Lior Wildikan’a yenilerek madalya şansını kaybetti.

Görme engelli judo dalında Türkiye’yi temsil eden sporculardan Dursun Hayran, ilk maçında Yunan Klimis Papachristos’a mağlup oldu ve repesaj maçlarına kaldı. Repesajı “bye” geçen Hayran, bronz madalya karşılaşmasına hak kazandı.

Kadınlar 57 kilodaki görme engelli judocular Gülhan Kılıç, Alman Ramona Brussig, Şerife Köseoğlu da Ukraynalı Nataliya Nikolaychyk ile yaptığı ilk tur mücadelesini kaybetti ve repesaj müsabakalarına kaldı.

Repesaj maçlarında Rus Natalia Ovchinnikova’yı eleyen Gülhan Kılıç ve İspanyol Maria Monica Merenciano’yu geçen Şerife Köseoğlu, 3’üncülük müsabakasına çıkacak.

Akşam seansında, Dursun Hayran Rus Aleksandr Parasiuk, Gülhan Kılıç Ukraynalı Nataliya Nikolaychyk, Şerife Köseoğlu da Alman Ramona Brussig ile bronz madalya için mücadele edecek.