SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Futbol kaybetti

26 Haziran 2015

TÜRKİYE Futbol Federasyonu'nun genel kurulu vardı dün Ankara'da… Türk futbolunun geleceği oylandı bir anlamda. Ne yazık ki demokratik bir kongreden söz edemeyeceğim burada.

SİYASETİN gölgesinde yapılan bir kongre daha geride kaldı, Yıldırım Demirören, bir kez daha başkan seçildi.

HAFIZAM beni yanıltmıyorsa son dönemde TFF kongrelerinde genelde ilk oturumda gerekli çoğunluk toplanmaz, ikinci gün kongre yapılırdı. Ancak dün ilk oturumda başkan seçildi. Bunun nedeni, önceki akşam yaşananlar olabilir mi acaba?

SAĞLAM kaynaklardan aldığım duyumlara göre, çarşamba akşamı Ankara bir hayli hareketli saatlere sahne olmuş. Haluk Ulusoy'un genel kurulun yapılacağı otelde delegelerle yaptığı konuşmalar sonrası Yıldırım Demirören, Süper Lig kulüplerinin başkanları ile toplantı yapmış. Ulusoy'un aldığı destek mi gözünü korkuttu bilmem ama, toplantıda hararetli tartışmalar yaşanmış. Demokrasi ayısı

SONUÇ olarak dün genel kurul salonunda genekli çoğunluk sağlandı ve seçim yapıldı. Haluk Ulusoy, yarışa bile giremedi. Nedeni, mükerrer imzalar. Peki ya üyelere yapılan baskılara, verilen vaatlere ne demeli? Kongre salonunda dönen pazarlıklar ne olacak? Türk futbolu böyle mi yönetilecek?

ATANMIŞ TFF Başkanı Demirören, Nihat Özdemir, Ahmet Gökçek gibi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yakın isimleri de yönetimine aldı. Zaten gölge başkan olan Erdoğan'ın eşinin akrabası Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Göksel Gümüşdağ da var. Hep beraber yönetecekler artık Türk futbolunu.

DÜNKÜ tablodan sonra kimse “TFF adil değil, adalet istiyoruz” diye bağırma hakkına sahip değildir. FIFA sırılamasında Yeşil Burun Adaları'nın gerisinde olmamız kimseyi rahatsız edemez.

KISACASI futbol kaybetti. Demokrasi kaybetti. Siyaset, futbola yön vereceğini bir kez daha gösterdi. Geçmiş olsun hepimize…

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek