SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

G.Saray ile Felipe Melo’nun yolları ayrılıyor… Sarı-Kırmızılı kulüple 1 yıl daha mukavelesi olmasına karşın önceki gün Florya’yı arayarak, 1 Temmuz’da başlayacak olan yeni sezon hazırlıklarına katılmayacağını bildiren Brezilyalı yıldızın, “Beni beklemeyin. İstanbul’a gelmiyorum” dediği ortaya çıktı.

Kulüp yetkililerine, 5 Temmuz’da başlayacak olan Avusturya kampına katılıp katılmayacağı konusunda da net bir bilgi vermeyen Felipe Melo’nun, eski hocası Roberto Mancini’nin çalıştırdığı İnter kulübüyle görüşmesi nedeniyle böyle bir davranışta bulunduğu bildirildi.

Bu olayın ardından dün Felipe Melo’nun ayrılmakta kararlı olduğunu gösteren bir gelişme daha yaşandı. Sambacı’nın menajeri Jose Rodriguez, Sarı-Kırmızılı idarecileri şaşkınlığa uğratan bir teklif yapıp “Felipe, alacaklarına karşılık bonservisinin kendisine verilmesini istiyor” diye konuştu.

4.1 MİLYON TL ALACAĞI VAR

Melo’nun geçtiğimiz sezondan 1.2 milyon jSL Euro civarında bir alacağı bulunduğu, ayrıca 200 bin Dolar’lık şampiyonluk primini de henüz almadığı belirlendi. Bonservisini alarak înter’e gitmeye hazırlanan Melo’nun, İspanya pasaportuna da sahip olması sebebiyle, İtalya’da Avrupa vatandaşı sayıldığı ve kontenjan sorununa takılmayacağı ifade edildi.

Habertürk