SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray'da Sabri Sarıoğlu'nun ücretine yapılan zam taraftarı rahatsız ettiği kadar takım içindeki dengeleri de etkiledi.

Öyle ki düşük ücrete oynayan yerli oyuncuların da şu an gözü yönetime döndü. Bunlardan biri de geçen sezon Erciyesspor'dan takıma kazandırılan ve ortaya koyduğu başarılı performansla 4. yıldızın kazanılmasında büyük pay sahibi olan Yasin Öztekin. Sarı-Kırmızılı takımla anlaşması gereği yıllık 1 milyon Euro'ya oynayan Yasin, geçen sezon bu paranın 500 bin Euro'sunu transferde yapılan anlaşma gereği Erciyesspor'a ödeyerek fedakârlık yapmıştı. Böylece sezon boyunca 500 bin Euro (1.5 milyon Lira) kazandı.

YÖNETİMİN DE GÜNDEMİNDE

Tecrübeli futbolcunun bu konuyla ilgili yönetimle bir görüşme yaptığı ve “Geçen sezonki maddi şartlarımı biliyorsunuz, sizden bir rakam talebim yok. Galatasaray forması için her zaman elimden gelenin en iyisini yaparım ama benim hakkımda da bir iyileştirme düşünürseniz buna sevinirim” dediği öğrenildi. Yasin'in bu çıkışı sonrası yönetimin takınacağı tavır merak konusu.

Fanatik