SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek ve yönetimi, bir yandan transfer temaslarını sürdürürken diğer yandan da idari anlamda çalışmalara devam ediyor.

Sarı-kırmızılı yönetim, geçtiğimiz sezon TT Arena’ya ulaşım konusunda sıkıntı yaşayan taraftarları sevindirecek bir çalışmaya imza attı. Geçen yıl TT Arena’daki metro durağının çalışmamasından dolayı futbolseverler stada uzun bir mesafeyi yürüyerek ulaşıyorlardı. Ulaştırma Bakanlığı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile gerçekleştirilen temaslar sonunda metronun eylül ayında yeniden faaliyete geçeceği belirtildi. Galatasaray taraftarları, kısa süre içinde yeniden metro ile TT Arena’ya ulaşım sağlayabilecek.

Çifte kupa ile sezonu kapatan Galatasaray, Şampiyonlar Ligi’ne katılımıın da etkisiyle locaların tamamını sattı. Kombine satışlarında da geçtiğimiz sezonun yüzde 40 üzerine çıkan sarı kırmızılı yönetimin hedefi yeni sezonda en az 40 bin kombineye ulaşmak. Sarı-kırmızılılar 2012-2013 sezonunda 41 bin, 2013-2014 sezonunda ise 45 bin kombine satışı gerçekleştirerek rekor kırmıştı. Kulüp, 45 bin kombine satışından 72 milyon dolarlık gelir elde etmişti.

23 Mayıs’ta göreve gelen yönetim, 10 Haziran’daki mazbata töreninden sonra çalışmalarını hızlanırdı. Oyuncuların alacaklarının da içinde olduğu 30 milyon euro’luk bir ödeme yapan Galatasaray Yönetimi, yakın zamanda 24 milyon dolarlık başka bir ödeme daha yapacak.

Sezonun bitmesinin ardından Florya Metin Oktay Tesisleri’nde de tadilata başlayan yönetim, altyapıdaki oyuncuların soyunma odalarını yeniden düzenleyip, tesislerdeki eksikleri tamamlıyor. Basın mensupları için ayrılan kısmı da baştan tasarlayan Galatasaray Yönetimi, yeni sezonda muhabirlerin ve foto muhabirlerinin elverişli koşulda çalışmasını sağlayacak.

NTV Spor