SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Palacios ve Strawberry şampiyonluğu yorumladı

Türkiye Basketbol Ligi'nde sezonu şampiyon tamamlayan Pınar Karşıyaka'nın ABD'li oyuncuları Palacios ile Strawberry, sezon başında bu noktada olacaklarını düşünmediklerini bildirdi.

Güncellenme: 12:55, 25/06/2015
Palacios ve Strawberry şampiyonluğu yorumladı

Türkiye Basketbol Ligi’nde mutlu sona ulaşan Pınar Karşıyaka’da ABD’li oyuncularından Juan Palacios, sezona başlarken şampiyonluğu hiç düşünmediklerini söyledi.

Palacios, yaptığı açıklamada, çok iyi bir sezonu geride bıraktıklarını kaydetti. Daha önce Fransa’da Nanterre ile bir şampiyonluğu olduğunu hatırlatan Palacios, şöyle konuştu:

“Sezon başında bu noktada olacağımızı düşünmemiştim. Ancak sezon ilerledikçe, galibiyetler geldikçe, şampiyonluğu başarabileceğimize inanmaya başladım. Diğer takımlarla kıyasladığımızda biz takımca çok iyi anlaşıyoruz, hiç kimsenin egosu yok. Herkesin tek isteği takımın kazanması. Bence herkesin en iyi oyununu sergilemesi için koçumuz da çok etkili oldu.”

Palacios, takımla sözleşmesinin 1 yıl opsiyonu olduğunu hatırlatarak, “Her şeyi masaya koyup düşünmem gerekiyor. Böyle bir başarı yakalayınca, bütün kapılar açık olabiliyor. O yüzden bütün opsiyonları düşünüp, en iyisine karar vermeye çalışacağım” diye konuştu.

İzmir’in “yavaş” temposunu sevdiğini kaydeden Palacios, “Türkiye’de en güzel şehrin İzmir olduğunu düşünüyorum” dedi.

Takımın “çileği”

Palacios gibi sezon başında takıma katılan Darryl Eugene Strawberry, çok iyi bir sezon geçirdiklerini ve haklı olarak taraftarları da gururlandırdıklarını söyledi. Strawberry, büyük bir başarıya imza attıklarını vurgulayarak, “Sene boyunca eğlenerek basketbol oynadık. Bugün burada olacağımız hiç düşünmemiştim. Aslında Eurocup’ı kazanmayı hedeflemiştik. Play-off oynayacağımıza inanıyorduk, Eurocup’tan elendikten sonra şampiyonluk için biraz ihtimal veriyordum ama aklıma hiç gelmemişti” ifadesini kullandı.

Takımda arkadaşlığın çok üst seviyede olduğunu ve başarının da buna bağlı olduğunu bildiren Strawberry, “Herkes özünde çok iyi insan, bir araya gelince çok iyi bir takım olduk” değerlendirmesinde bulundu.

Strawberry, gelecek sezon için kafasında herhangi bir planın olmadığını belirterek, “Biraz dinlenip, şampiyonluğun keyfini çıkardıktan sonra karar vermek istiyorum” dedi. İzmir’in güzel bir şehir olduğunu dile getiren Strawberry, “Türkiye de genel olarak güzel. İzmir, basketbol maçlarına kadar sessiz sakin bir şehir, öyle olunca biraz heyecan artıyor. İzmir’i çok seviyorum. İzmir’e geri geleceğime eminim” şeklinde konuştu.