SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

BAHADIR ÇOKİŞLER / AMK SPOR

Yönetim önceki gün 4 saati bulan bir toplantı yaptı. Dursun Özbek, transfer çalışmaları hakkında bilgilendirildi. Bir hafta içinde çok önemli bir forvetin kadroya katılacağı öğrenildi. Galatasaray'ın heyecanla beklenen bombası: Podolski

Sezonu çifte kupayla kapatan Galatasaray, transferde biraz geride kaldı. Ezeli rakip Fenerbahçe bombaları art arda patlatırken, sarıkırmızılılar sadece Bilal Kısa'yı kadroya kattı. Taraftarlar tepkilerini sosyal medya üzerinden dile getiriyor. Kamuoyu baskısı, Dursun Özbek'in de kulağına gitti. Özbek önderliğinde bir araya gelen yönetim, önceki gün Florya'da yaklaşık 4 saat süren bir toplantı yaptı. Toplantıda transfer çalışmaları enine boyunamasaya yatırıldı ve görüşmeleri yürüten isimler başkanı bilgilendirdi.

MENAJERLERE RAĞMEN

Cimbom'da altı çizilen konular belli… Galatasaray, UEFA'nın Finansal Fair-Play kurallarına aykırı adımlar atmayı kesinlikle istemiyor. Bu nedenle taraftar baskısına rağmen kimseye yüksek ücretler önerilmiyor. Ayrıca menajerler Galatasaray'ın adını duydukları anda fiyat yükseltiyor. Özbek'in kurmayları işte bu zor şartlar altında çalışmalarını sürdürüyor. Ancak taraftar bahane değil yıldız istiyor. Bu konuda beklenenmüjde, 1 hafta içinde geliyor. Yönetimin “Kültürümüze yakın bir isim” diye tarif ettiği forveti AMK öğrendi.

HAMZAOĞLU ONAYLADI

Sarı-kırmızılıların Lukas Podolski ile her konuda anlaşma sağladıkları belirtildi. 2011 yazında da görüşülen Alman forvet, geçen sezonu kiralık olarak Inter'de geçirdi. Sezon bitimiyle Arsenal'e dönen tecrübeli isim Arsene Wenger tarafından istenmiyor. Bu nedenle İngilizler, yüksek bir bonservis talep etmiyor. 30 yaşındaki Podolski'ye de 3 milyon Euro'dan fazla ücret önerilmedi.

Hamzaoğlu da bu transfere onay verdi. Tecrübeli hoca, “Çok tecrübeli bir oyuncu. Şampiyonlar Ligi'nde bize çok fayda sağlayacaktır” dedi.

POLONYA’DA DOĞDU TÜRK DOSTU OLDU

– Podolski 4 Haziran 1985'te Polonya'da dünyaya geldi. ailesi küçük yaşta almanya'ya göç edince, yıldız forvet 10 yaşında köln'de futbol oynamaya başladı.

– Polonya'yı tercih etmeyen solak yıldız, almanya milli takımı forması giyiyor. 125 maçta 48 gol atan Podolski, milli takım tarihinin en golcü üçüncü oyuncusu.

– Golcü oyuncu çok agresif biri olmasa da zaman zaman olaylarla gündeme geliyor. Podolski, Galler ile oynanan milli maçta kaptanı Ballack'ı tokatlamıştı.

– Podolski Köln'de oynarken, bir maçta Dortmund forması giyen nuri Şahin'e eliyle 3-0 işareti yaptı. almanya ekim 2010'daki maçta türkiye'yi 3-0 yenmişti.

– Bu olayın yaşandığı Dortmund-köln maçı 1-1 devam ediyordu. Son saniyede galibyet golünü atıp durumu 2-1 yapan nuri, Podolski'nin önünde sevinmişti.

Köln'de gurbetçilerle iç içe büyüyen, çay içmeyi çokseven, sık sık döner yiyip mangal yapan Podolski, nuri ile yaşadığı olaya rağmen türkler'i çok seviyor.