SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Haluk Ulusoy’a hiçbir zaman destek vermem”

Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, Haluk Ulusoy'u neden desteklemediklerini açıklarken, genel kurul kararı alınması durumunda yeniden aday olmayı düşünmediğini belirtti.

Güncellenme: 21:32, 25/06/2015
“Haluk Ulusoy’a hiçbir zaman destek vermem”

Yıldırım Demirören’e destek verdiği için Trabzonspor camiasında büyük bir tepkiyle karşı karşıya gelen başkan İbrahim Hacıosmanoğlu, TRT Spor’da açıklamalarda bulundu.

Kendisi gibi Trabzonlu olan Ulusoy’u desteklemesinin mümkün olmadığını belirten Hacıosmanoğlu, Demirören’e destekledikleri için ‘namus davası’ndan vazgeçmediklerini belirtti.

İşte Hacıosmanoğlu’nun açıklamaları;

Biz TFF Yönetimi’ne sadece Trabzonspor’un değil, Anadolu’nun haklarını da koruyacak adamlar koyduk. Demirören’e destek vermemiz, TFF’ye adam koydurmamız namus davamızı sattığımız anlamına gelmiyor. Bazı kendini bilmezler anlamadıkları için bize tepki gösteriyor. Yönetime soktuğumuz insanlar da bizim düşüncemizde olan insanlar. Yaşanan haksızlıklar için orada olacaklar.

UEFA’dan bir şey beklemiyoruz. UEFA, başvurumuzu yerel federasyonlara karışamadığı için usulen reddetti.

“ADAY OLMAYI DÜŞÜNMÜYORUM”

Ne olur bilinmez ama kongre kararı alırsak yeniden aday olmayı düşünmüyorum. Şu anki düşüncem bu. Yıldırım Demirören’i destekledim ama oy kullanma işlemi başlamadan salondan çıktım.

Biz yönetime geldikten sonra yerel medyanın beslenmesi kesildi. O yüzden onları dikkate almıyorum.

“TFF’DEN PARAMIZI ERKEN ALDIK”

Şike davası bizim namus davamızdır. İki adam koydurduk diye davamızdan vazgeçtiğimizi söylemek aptallıktır. Alacağımız parayı Federasyon’dan erken almış olabiliriz ancak ayrıca bir para almadık. Bizim diğer adaya (Haluk Ulusoy) neden destek vermediğimizi kendileri de çok iyi biliyor.

Haluk Ulusoy, 1 sene önce benim gitmem için imza kampanyası başlatmıştı. Destek vermem mümkün değildi. Yoksa Trabzonlunun, Trabzonluya destek vermemesi mümkün değil. Haluk Ulusoy’a hiçbir zaman destek vermem.

MBIA TRANSFERİ NE DURUMDA?

Transfer yapmayacağım’ cümlesi sohbette kullandığım bir cümle. Onu haber haline getirdiler. Mbia’nın sözleşmesi bizde. Kendisi sözleşmesini bize bırakıp gitti. İmza attığımız an transfer gerçekleşir. Mbia 2,250 milyon Euro imza parası istiyor. İmza parası noktasında bir sıkıntımız yok. Anlaştık, imzayı bekliyor.