SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Erkek Basketbol Takımı, geçen sezon Darüşşafaka Doğuş’ta kiralık olarak forma giyen ve sarı-kırmızılı kulübe geri dönen Göksenin Köksal’ın, gelecek sezon bitecek sözleşmesini bir yıl uzatma kararı aldı.

Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Can Topsakal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Göksenin Köksal’ın bir yıl aradan sonra sarı-kırmızılı kulübe geri döndüğünü belirterek, “Göksenin’i geçen yıl Darüşşafaka Doğuş’a kiralamıştık. Bu sezon ise kadromuzda yer alacak. Ayrıca gelecek sezon bitecek sözleşmesini de bir yıl uzatma kararı aldık” dedi.

Gelecek sezonun kadrosunu oluşturmak için çalışmalarının sürdüğünü de kaydeden Topsakal, “Görüştüğümüz birçok isim var, ancak şu an için anlaşma sağladığımız bir oyuncu yok. İşi sıkı tutmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

Göksenin Köksal, Fransa, Hırvatistan, Almanya ve Letonya’nın ortak organizasyonu ile 4-20 Eylül tarihlerinde düzenlenecek 2015 Avrupa Şampiyonası’na katılacak A Milli Erkek Basketbol Takımı’nın aday kadrosunda da bulunuyor.